
Táplálkozás

Alrovatok

Aggasztó tények az édesítőszerekről
Az ember az évezredek során megtanulta, hogy ami édes, abban sok az energia, legyen az gyümölcs, méz vagy növényi nedv. Ami egykor nehezen megszerezhető csemege volt, az ma könnyen hozzáférhető, agyonreklámozott termék, ami nem csak függőséget okozhat, de károsítja az egészséget is.





Nem is kell fogkefe a fogmosáshoz
Fogkefe, fogkrém, fogselyem – számunkra természetes ezek mindennapos használata, azonban a világ számos más pontján még a régi módszereket részesítik előnyben az emberek, ha fogaik tisztításáról van szó. Ezek közül néhány tényleg hatékony, ám némelyik viszont többet árt, mint használ.


Komoly bajban a kukoricatermés
Ugyan továbbra is Magyarország Európa legnagyobb csemegekukorica-termelője, de az idei termésátlagok az aszály miatt jelentősen csökkennek – különösen az öntözetlen területeken. Ez, az emelkedő költségekkel párosítva igencsak rontja az ágazat profitabilitását.


„Ha megakad a szálka, ne főtt krumplival próbáljuk kiszedni”
Nemcsak egészséges, de jól elkészítve kulináris élvezetként is pazar lakoma lehet a halhús. Sokan mégis ódzkodnak tőle, részben akár az egyedi ízvilága, részben a halszálkák veszélye miatt. Utóbbiról rémtörténetek éppúgy keringenek a közbeszédben, mint bölcs népi praktikák a kezelésre vonatkozóan – de vajon minek higgyünk? Szakembert kérdeztünk a témában.






Így jelez a testünk, ha több vitaminra van szüksége
Általánosságban elmondható, hogy a megfelelően összeállított étrend követésével szinte minden vitaminból eleget kaphat a szervezetünk, de ha véletlenül valamiből nem juttatunk be eleget, akkor viszonylag rövid időn belül látható jelei lesznek.




5 tévhit a D-vitaminról
Azt valószínűleg mindannyian tudjuk a D-vitaminról, hogy a napfény segít a termelődésében, fontos a csontjaink számára, ha pedig nagyon alacsony a szintje, annak angolkór lehet a következménye. Sőt, amennyi cikk foglalkozik a témával mostanában, lehet, hogy még ennél is több információnk van erről a vitaminról – de vajon azt is meg tudjuk mondani, hogy ezekből mi igaz és mi nem?




Vitaminok, amelyek 40 felett kötelezőek
Negyven év körül testünk nem úgy működik már, mint húsz éves korában. Izomtömegünk csökken, nagyobb az elhízás veszélye, és megnő a krónikus betegségek kockázata is. Jobban kell vigyáznunk magunkra és ehhez más tápanyagokat is kell fogyasztanunk. Az alábbiakban ezeket vesszük sorra.




Olvassa el aktuális cikkeinket!


Miért terjed ilyen gyorsan itthon a hepatitis?
Fertőző májgyulladás, azaz 'hepatitis A' járványra figyelmeztette a fővárosi egészségügyi szolgáltatókat Müller Cecília országos tisztifőorvos. A vírus gyors terjedésének a szakemberek szerint a szokatlanul meleg időjárás lehet az oka, és ismét kiemelten fontos lehet a rendszeres kézmosás.


Aggasztó tények az édesítőszerekről
Az ember az évezredek során megtanulta, hogy ami édes, abban sok az energia, legyen az gyümölcs, méz vagy növényi nedv. Ami egykor nehezen megszerezhető csemege volt, az ma könnyen hozzáférhető, agyonreklámozott termék, ami nem csak függőséget okozhat, de károsítja az egészséget is.



A D-vitamin-hiány tünetei
A D-vitamint a zsírban oldódó vitaminok közé sorolják, de valójában nem is vitamin, hanem egyfajta hormonszerű előanyag, amelyet az emberi szervezet a napfény hatására állít elő. Ezért a napfényhiányos téli hónapok végére könnyen kialakulhat a hiányállapot, különösen azoknál, akik beltéri munkát végeznek.



Lesz elég méz, és elérhető áron
Vegyes évük lesz idén a hazai méhészeknek: akácmézből tíz éve nem látott mennyiség termett, a napraforgómézről azonban az aszály miatt le kell mondani. Ami biztos, hogy mézhiánytól nem kell tartani itthon, és valószínűleg az árak sem emelkednek majd.


A frontérzékenyek nálunk gyógyulnak!
Fejfájás? Vérnyomás? Fáradtság? Sok stressz?
Frontérzékeny lehet!
Fejfájás? Ingadozó vérnyomás? Rosszullétek? Szédülés? Álmatlanság? Fáradékonyság? Feszültség? Sok stressz?

Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával! Fejfájás? Vérnyomás? Rosszullét? Fáradtság? Idegesség? Sok stressz?
Több órára kisüt a nap, a megjelenő gomolyfelhőkből csak kevés helyen lehet zápor, zivatar. Megélénkül a nyugatias szél, 29, 35 fok között alakul a legmagasabb hőmérséklet. Kedden frontmentes marad az idő, és a következő napokhoz hasonlóan újra a kánikula okozza majd a legtöbb tünetet. Alvásproblémák léphetnek fel, napközben pedig álmosságérzet, koncentrálási problémák és kábaság jelentkezhet, csökken a teljesítőképesség. Fokozódik a migrénhajlam. A légszennyezettség alacsony, kissé növekszik. A légnyomás gyengén emelkedik.