
Kutya
Kutyaegészség



Tényleg békés minden golden retriever?
A testi jegyekre sokkal nagyobb hatással van a genetika a kutyáknál, mint a személyiségre vagy viselkedésre - állapította meg egy átfogó tanulmány. A kutyafajtákra ugyan általánosíthatóak bizonyos személyiségjegyek, mindig találni egy példányt, amely rácáfol a sztereotípiákra és egészen máshogy viselkedik.


Kiderült, hogyan öregszenek a kutyák
A kutyáknál az öregedés során inkább mennyiségi, nem pedig minőségi változások zajlanak a génkifejeződésben – derült ki az ELTE etológusainak legújabb kutatásából, amelyben azt vizsgálták, hogy miként változik az örökítőanyag aktivitása a kutyákban az életkor előrehaladtával.







Gyümölcsök, amelyeket adhatunk a kutyának
Az állatorvosok általában nem javasolják, hogy a gazdik emberi fogyasztásra szánt ételekkel táplálják a kutyájukat is. Akadnak ugyanakkor olyan zöldségek és gyümölcsök, amelyeket házőrzőink étrendjébe is bátran be lehet illeszteni - persze, csak mértékkel.



Az állatorvos tippjei: így védjük meg kutyánkat a parazitáktól
Felelősségteljes gazdiként nemcsak arról kell gondoskodnunk, hogy megfelelő táplálékot és kellő foglalkozást nyújtsunk bundás kedvencünknek, hanem egészségét is szem előtt kell tartanunk. Nyáron, amikor több időt töltünk a szabadban, különösen nagy az esélye, hogy élősködők fertőzzék meg, ezért fontos tisztában lennünk a rá leselkedő veszélyekkel, illetve azzal, milyen óvintézkedéseket érdemes tennünk. Ehhez ad most tanácsokat dr. Sahin-Tóth Judit állatorvos.






Túrázás kutyával: mire figyeljünk?
Kutyusok és gazdáik számára egyaránt óriási élmény a közös természetjárás, ahol a tartalmas és aktív időtöltés garantált. Ám ahhoz, hogy a megtett túra valóban szép emlék legyen, nem árt megfogadni néhány fontos tanácsot, melyekkel elkerülhetjük a kisebb-nagyobb kellemetlenségeket. Lehet, hogy kicsit több előkészületet igényel így az út, de a végeredmény garantáltan kárpótol majd minden két- és négylábú felfedezőt!

Mitől vakarózhat sokat a kutya?
A bolháktól - vághatnánk rá a választ a kérdésre, ám az apró vérszívók jelenléte csupán egy a leggyakoribb panaszok közül, melyek miatt kedvencünk napja jelentős részét töltheti vakarózással. Számos egyéb állapot és betegség is állhat a bőrviszketés hátterében, amelyekre jobb minél előbb fényt deríteni.

Mikor támadnak a kullancsok? (2)
Az olyan ellenség, akit töviről hegyire ismerünk, kevésbé veszedelmes, kevesebb meglepetéssel jár - fogalmazott John Steinbeck amerikai író. Fogadjuk meg tanácsát, ismerjük meg jobban a kullancsokat, ezeket a kellemetlen vérszívókat. Mutatjuk, az év mely szakában, vagy épp melyik napszakban a legaktívabbak, és azt is, hogy miért.

Élősködők elleni cseppek: mi mindentől véd?
Kutyánkat számtalan külső élősködő támadhatja meg, amelyek közös tulajdonsága, hogy jelenlétük előbb vagy utóbb, de rossz hatással lesz az eb komfortérzetére, egészségére. Gazdiként tehát mindent meg kell tennünk annak érdekében, hogy a megfelelő védelmet biztosítsuk ellenük kedvencünk számára. Az egyik lehetséges módszer a rácsepegtető oldatok, más néven spot-on készítmények alkalmazása. Mit kell tudni a használatukról, és mi mindentől védenek? Cikkünkből minden fontos információ kiderül.

Olvassa el aktuális cikkeinket!


Nagy áttörés a tüdőbetegségek kezelésében
A tüdőrák, ha nem is vált gyógyítható betegséggé, lassan a krónikus légzőszervi elváltozások csoportjába kerül, de komoly előrelépések történtek az asztma és a COPD kezelésében is – hangzott el a Magyar Tüdőgyógyász Társaság (MTT) éves nagygyűlésén.







11 jel, hogy rákos lehet a kutyánk
Ahogy az emberek esetében, úgy a kutyáknál is számtalan olyan tünete lehet a ráknak, amelyet vagy nehéz észrevenni, vagy annyira általános, hogy több más betegségre is utalhat. Nem csoda, ha a gazdiknak sokszor fogalmuk sincs, mivel érdemes szakemberhez fordulni. Cikkünkben összeszedtük azokat a panaszokat, amelyek az állatorvosok szerint bajt jelezhetnek.


Frontérzékeny? Vírus stresszes?
Gyors segítség a szakértőtől!
Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával!
Hazánkban vasárnap délelőtt borult időre van kilátás, elszórtan várható eső. Délután túlnyomóan borult lesz az ég, szórványosan további eső, zápor alakul ki. A szél napközben élénk északkeleti lesz. Hajnalban 6, 11 fok várható. A hőmérséklet csúcsértéke 13, 18 fok között alakul. Késő este 7, 12 fok lesz. Vasárnap kettősfront hat a szervezetre, ezen belül a hidegfrontra jellemző tünetek lehetnek erősebbek. Gyakori lehet a fejfájás és a migrén, sokan tapasztalhatnak keringési panaszokat és rosszullétet. Lehangoltság, rosszkev léphet fel, csökken a teljesítőképesség. Fennáll a megfázás veszélye, a szabadtéri programok során réteges öltözet javasolt. A légszennyezettség alacsony, kissé növekszik. A porkoncentráció közepes, alig változik. A légnyomás gyengén süllyed.