
Kutya
Kutya cukiság





Meglepő dologra képesek a kutyakölykök
A kutyakölykök hajlamosak spontán utánozni az ember által mutatott egyszerűbb viselkedéseket, még akkor is, ha nem kapnak érte jutalmat, míg a macska- és a farkaskölykökre ez nem jellemző – ez derült ki az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) kutatóinak tanulmányából, amelyet nemrég publikáltak.


Kis híján élve eltemették a világ legöregebb kutyáját
Egy portugál család kutyáját ismerték el nemcsak a világ legidősebb élő, de egyben a világ valaha volt leghosszabb időt megélt kutyájaként is – tette közzé csütörtökön a Guinness Világrekordok. A négylábú kedvenc idén május ünnepelheti a 31. születésnapját.







Meglepő felfedezés a kutyák evolúciójáról
A kutyák két különböző alkalommal, 40 és 14 ezer évvel ezelőtt, és más-más régióban fejlődtek ki a farkasokból – állítják brit kutatók, akik 72 olyan szürke farkas (Canis lupus) genetikai örökségét vizsgálták, amely az elmúlt 100 ezer évben élt Európában, Szibériában és Észak-Amerikában.



Bámulatos, mire képes a kutyák agya
A kutyák agya eltérő módon dolgozza fel a saját fajtársaiktól és az emberektől származó hangokat, illetve a hangok érzelmi töltésére is reagál - derült ki az MTA-ELTE Összehasonlító Etológiai Kutatócsoport legújabb kutatásából, amely során a kutatók EEG segítségével vizsgálták a kutyák agyi folyamatait.






Milyen pózban alszik a kutyája? Ezt árulja el róla
Minden kutyatulajdonos tudja, hogyan szokott aludni a kedvence. Arról azonban, hogy milyen tudományos magyarázat állhat a különféle testhelyzetek mögött, csak keveseknek van fogalmuk. Cikkünkben bemutatjuk az öt leggyakoribb alvópózt, és szakembereket is idézünk, akik elmondják, mit árul el a kutyákról a fánkpóz vagy éppen a Superman-póz.


Hihetetlen, mire képes a kutyák agya
A kutyák agya érzékeli, ha emberi beszédet hall, és képes különbséget tenni a nyelvek között: más-más mintázatot mutat egy ismert és egy ismeretlen nyelv hallatán - mutatták ki az ELTE Természettudományi Karának (TTK) etológusai legújabb agyi képalkotásos vizsgálatukban.






A legtöbb helyen többnyire derült vagy gyengén felhős idő várható, a Dunántúlon lehet több felhő az égen. Csapadék nem valószínű. Az északi, északkeleti szelet többfelé élénk, az Alföldön és az Északi-középhegység keleti felén erős széllökések kísérik. Késő délutántól kezd veszíteni erejéből a légmozgás. A hőmérséklet késő este 12 és 17 fok között alakul. Este hidegfront érkezik.