A fenntartható kávézás újabb lépcsőfoka: az ehető kávéscsésze

Napjainkban, amikor egyre inkább feléljük Földünk tartalékait, fokozottabb figyelmet kellene fordítani a fenntarthatóságra. Szerencsére néhány innovatív vállalkozó szívesen kísérletezik olyan megoldásokkal, amelyekkel csökkentheti a termelődő hulladék mennyiségét, és még az előállítás sem szennyezi a környezetet.

A legfenntarthatóbb kávézási mód az, ha a folyadék megivása után a csészét is elfogyasztjuk. Az ötletet egy fiatal bolgár vállalkozó meg is valósította, neki köszönheti a világ a Cupffee márkát – hívta fel a figyelmet a különleges innovációra az élelmiszeripari trendeket monitorozó Rizikometer Facebook-posztja.

ehető kávéscsésze
A különleges ehető csésze kifejezetten forró italokhoz lett kifejlesztve. Fotó: Cupffee

Sokkal jobb, mint az eldobható kávépohár

Az olasz Il Fatto Alimentare cikkére hivatkozva azt írták, a csészék kétféle méretben érhetők el: 110 és 220 milliliteres űrtartalommal. (A kisebb 14 grammos súllyal és 56 kalóriával rendelkezik, a nagyobb pedig 26 grammot nyom és 105 kalóriát tartalmaz.) Az ostyák 6 GMO-mentes növényi alapanyagból készülnek, egyebek mellett zabkorpából, búzalisztből és cukorból. Színezéket, tartósítószert és egyéb adalékanyagot azonban nem tartalmaznak.

Az ostyacsésze 40 percig még úgy is képes ropogós maradni, hogy 85 Celsius-fokos folyadék van benne, és nagyjából 12 órát bír ki anélkül, hogy átázna. További lényeges tulajdonsága, hogy semleges íze van, így tehát a benne felszolgált ital ízét nem változtatja meg.

Megmaradt a kávé? Ezt készítsd belőle
Ha reggeleid elengedhetetlen kelléke a friss kávé, ám a nagy melegben már nem mindig esik jól a forró ital, érdemes kipróbálnod ezt a tippet. Ezzel ugyanis nemcsak a pazarlást előzheted meg, de még a kánikulát is könnyebben átvészelheted.

Az újrahasznosításra is figyelnek

Az ostyacsészére egy kartondarabot is ráhúznak, hogy a forró folyadékkal megtöltött pohár ne égesse a fogyasztó ujját. Erre akár személyes üzenetet is lehet írni, vagy kerülhet rá például céglogó. Ezek a kis „papírkabátok” újrahasznosított kartonból készülnek, és használat után ismét feldolgozzák azokat.

Az olasz szaklap cikke szerint naponta 400 millió egyszer használatos műanyag poharat használnak fel a világon, ez pedig rendkívül káros a környezetre nézve. Egyes becslések szerint már az is óriási előrelépést jelentene, ha csak havi 10 millió eldobható poharat ehető csészére cserélnének. Ez főként azokban az országokban lenne fontos, ahol még mindig nem korlátozzák az egyszer használatos műanyagok használatát – az ötletes megoldás talán jobban ösztönözné az embereket arra, hogy felelősségteljesebben viselkedjenek.

A vállalkozó egyébként világszerte terjeszkedni készül. Nemcsak európai piacának bővítésére törekszik, hanem szeretne betörni innovációjával az Egyesült Államokba, Ausztráliába és a Közel-Keletre is.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +25 °C
Minimum: +9 °C

Napos, száraz idő várható kevés gomolyfelhővel és fátyolfelhőkkel. A déli, délkeleti szelet élénk, főként az Északnyugat-Dunántúlon olykor erős lökések kísérik. Késő estére 13 és 18 fok közé hűl le a levegő. Ma már 28 fok is lehet, ingerültséget okozhat a hirtelen jött meleg.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra