Hospice
Túladagolta a betegeknek az altatót, hogy többet tudjon pihenni – elítélték a németországi hospice-dolgozót
Életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték szerdán egy németországi hospice-kórház egykori ápolóját, akit tíz gyilkosság, illetve 27 gyilkossági kísérlet vádpontjában talált bűnösnek az aacheni bíróság.
„Méltósággal meghalni” – ilyen egy nap a hospice-ellátásban
„Méltósággal meghalni” – ez a gyógyíthatatlan daganatos betegeket ápoló hospice-ellátásban dolgozók mottója. Egy végstádiumú tüdőrákos páciens lánya úgy fogalmazott, az ellátás során nem a hallállal, hanem az élettel találkoznak az érintettek.
"Jelen vagyunk csendben, támogatón" - A Tábitha-Házban gyerekeket és családjukat kísérnek el az utolsó szakaszon
Itt élnek azok, akik örökké gyerekek maradnak. Kicsik és nagyobbak, fiúk és lányok, akik már sohasem nőnek fel. A Tábitha Gyermekhospice Ház gyermek lakói ebben puha, védelmező felhőben élik mindennapjaikat.
Kapcsolódó videók
VideóRendelő: A hospice nem a halál háza
A hospice-ről sokaknak a halál, a haldoklás jut eszébe, pedig az ellátásnak inkább az a célja, hogy a súlyos állapotú betegek életminőségén javítsanak. Dr. Pilling János beszélt erről.
VideóRendelő: A hospice nem a halál háza
A hospice-ről sokaknak a halál, a haldoklás jut eszébe, pedig az ellátásnak inkább az a célja, hogy a súlyos állapotú betegek életminőségén javítsanak. Dr. Pilling János beszélt erről.
Gyógyszerkereső
Olvasd el aktuális cikkeinket!
Hantavírus: Hegedűs Zsolt fontos dologra figyelmeztet – Aradon is felbukkanhatott a fertőzés
Hantavírus-fertőzés gyanúja merült fel a múlt hét végén egy Arad megyei betegnél Romániában. Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter ugyanakkor vasárnap este arra hívta fel a figyelmet a közösségi médiában, hogy a kórokozó jelenleg alacsony kockázatot jelent itthon.
A Dunántúlon és az Alföld délnyugati részén napos idő várható gomolyfelhőkkel. Az összefüggő felhősáv a középső és délkeleti országrészről az északkeleti tájak fölé helyeződik, miközben lassan szakadozgat, gomolyosodik, viszont egészen keleten, északkeleten még este is borult maradhat az ég. Egyre inkább az északkeleti országrészben alakulhat ki zápor, délután esetleg zivatar. A kora esti óráktól ugyanakkor a nyugati, délnyugati tájak fölé is besodródhatnak záporok, kis eséllyel zivatar. Több helyen megélénkül az északnyugati, nyugati szél, az Észak-Dunántúlon egy-egy helyen erős lökés is előfordulhat.A maximum-hőmérséklet többnyire 17 és 23 fok között várható, ennél pár fokkal alacsonyabb értékek a tartósabban borult keleti, északkeleti tájakon fordulhatnak elő. Késő estére 9 és 16 fok közé hűl le a levegő. Hétfőn megszűnő fronthatásra van kilátás, így kedvezőbbre fordul az orvosmeteorológiai helyzet.