Gyermekvállalási Kedv
Így hatott a gyermekvállalási kedvre a járvány
Egy idén ősszel végzett online felmérés szerint a gyermekvállalás előtt álló párok kétharmadának családbővítéssel kapcsolatos döntését nem befolyásolta a koronavírus-járvány, azok száma pedig kiegyenlítődik, akik a vírushelyzet miatt tolják vagy éppen előre hozták a babavállalást. A válaszok alapján kijelenthető, hogy a koronavírus nem hoz változást a születések számában, azaz sem visszaesés, sem baby-boom nem várható 2021-ben.
Koronavírus: elmaradhat a baby boom
A megkérdezett párok négyötöde nem tervez gyermeket vállalni a koronavírus-krízis ideje alatt - derült ki egy olaszországi felmérésből. Az eredmények szögesen ellent mondanak azoknak a felvetéseknek, miszerint a járvány miatt lezárások nyomán megugorhat a születésszám az elkövetkező időszakban.
Ez várhat a magyarokra 20 év múlva
2040-ig jelentősen csökkenhet Magyarország népessége, és az sem lehetetlen, hogy emelni fogják a nyugdíjkorhatárt - minderről Spéder Zsolt, a KSH Népesedéstudományi Kutatóintézetének vezetője beszélt. A szakember arra is rámutatott: a munkaerőpiacon erőteljesen növekednek az egyenlőtlenségek, és most úgy tűnik, nem biztos, hogy ez a jövőben változni fog.
A szülési rémtörténetek így rombolnak
A terhesség és a szülés a nők életének egyik legfontosabb eseménye, ami lehet nagy öröm, de stressz és a szorongás forrása is. A várandós kismamák gyakran aggódnak a szüléssel járó fájdalom miatt, és azért is, hogy valami baj történik a magzatukkal vagy velük magukkal. Az aggályokat szinte minden terhes nő megtapasztalja bizonyos mértékben. De vannak, akiknél ez a helyzet fóbiává növekszik.
Gyógyszerkereső
A (zúzmarás) köd és a rétegfelhőzet kiterjedése fokozatosan csökken, de többfelé borult, párás, ködös maradhat az idő, e részeken jelentéktelen hószállingózás, esetleg ónos szitálás nem kizárt. Főként az északi, északkeleti tájakon, valamint a Dél-Dunántúlon és a középső országrészben szakadozhat a felhőzet, és süthet ki a nap. Az Észak-Dunántúlon néhol élénk lökések kísérhetik a délkeleti szelet, másutt jobbára gyenge vagy mérsékelt marad a légáramlás.A legmagasabb nappali hőmérséklet -8 és 0 fok között várható. Késő este többnyire -13 és -5 fok közötti értékekre számíthatunk. Klasszikus értelemben vett markáns hideg- vagy melegfrontról nem beszélhetünk, legfeljebb gyenge, elöregedő melegfronti hatás maradványai lehetnek jelen a magasban.