
Emmi





Figyelmeztető sztrájkot hirdettek a pedagógusok
A pedagógusok szakszervezetei a kormánnyal való sikertelen tárgyalás után hirdettek sztrájkot. Többek között 10 százaléknál magasabb béremelést szeretnének, és azt, hogy vonják vissza a rendeletet, ami alapján fizetés nélküli szabadságra küldik azokat, akik nem oltatták be magukat.




Veszélyben a házi gyermekorvosi rendszer
Az egészségügyi alapellátó rendszert is átalakítja a kormány, a Házi Gyermekorvosok Egyesületének (HGYE) elnöke, Póta György szerint azonban ez hosszú távon akár a teljes házi gyermekorvosi rendszer kivezetését is előidézheti. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) úgy véli, a gyermekorvosoknak nincs okuk aggodalomra.

Gyógyszerkereső
Olvasd el aktuális cikkeinket!




Furcsa színe lett a Balaton vízének, árvaszúnyog-rajzásra is figyelmeztetnek
A hétvégén a Balaton több öblében is megjelent lokális algavirágzásnak várhatóan véget vet az érkező hidegfront, az elkezdődött árvaszúnyog-rajzás azonban akár még hetekig eltarthat - közölte a HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet igazgatója.





Tovább csökken a felhőzet, és egyre többfelé kiderül az ég, azonban főként a délnyugati és helyenként a középső országrészben reggelig maradhatnak felhősebb, borult körzetek. Csapadék nem lesz. Az északias szél gyenge vagy mérsékelt marad. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 12 és 19 fok között alakul, de a kevésbé felhős hidegre hajlamos helyeken ennél néhány fokkal hűvösebb is lehet. Nyugat felől hidegfront tört be az országba, amelynek hatására több fokot hűlt a hőmérséklet.