500-700 ezres ápolói fizetések? Korántsem!

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma szerint az egészségügyi szakdolgozók átlagosan bruttó 500-700 ezer forintot keresnek. A szakszervezet szerint egy ápolónak ilyen alapfizetése nincs.

Ötszörösére is nőhet a bérkülönbség az orvosok és az ápolók között - erről számolt be a Független Egészségügyi Szakszervezet az RTL Klub Híradójának . Állításuk szerint a béremelések ellenére az egészségügyi szakdolgozók nem keresnek annyit, mint ahogy azt az Emberi Erőforrások Minisztériuma állítja, mivel a tárca által közölt bruttó 500-700 ezer forintos átlagkeresettel szemben a szakszervezet szerint nincs ilyen alapfizetése egy ápolónak.

asds
Egészségügyi szakdolgozók tüntetése Budapesten. Fotó: Getty Images

Soós Adrianna, a Független Egészségügyi Szakszervezet elnöke szerint a minisztérium által említett béreket csak nagyon jelentős, 50 százalékos többletmunkával lehetne elérni. A szakszervezet azt is állította, hogy ráadásképpen néhány kórház úgy gazdálkodja ki az előírt béremeléseket, hogy a szakdolgozók bérpótlékait közben csökkentik. Ennek következtében pedig az is előfordulhat, hogy valaki kevesebbet keres a béremelés után, mint előtte.

A 21 százalékos szakdolgozói béremelés Rékassy Balázs egészségügyi közgazdász szerint jó, de nem elégséges. Mint fogalmazott, egy ilyen alulfinanszírozott szektorban ez a béremelés nem fog visszacsábítani munkaerőt, sokkal inkább inflációkövetésnek tudható be.

Az RTL Híradó kérdésére az Emmi úgy reagált, hogy gyurcsány, majd azt közölték, hogy az ápolók bére 2010 óta átlagosan háromszorosára, a szakorvosok bére öt vagy akár többszörösére nőtt. Hozzátették azonban, hogy a havi bér egyénenként eltérő lehet az alapilletményen felüli díjak (például ügyeleti díj) miatt.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +18 °C
Minimum: +6 °C

A keleti országrészben nagyrészt derült idő várható, miközben a Dunántúlon a felhőzet fokozatosan szakadozik, csökken, de a nyugati határ felé haladva egyre nagyobb az esélye annak, hogy felhős marad az ég. Csapadék nem lesz. A keleti, délkeleti szelet az Észak-Dunántúlon élénk lökések kísérhetik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 21 fok között alakul. Késő estére többnyire 5 és 11 fok közé hűl le a levegő. Fronthatásra az előrejelzés szerint a következő napokban nem kell számítani.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra