Nekik kint, nekünk bent
A férfiak anatómiai specialitásaiMindenki tudja, hogy a férfiak és nők anatómiailag eltérnek egymástól. A természet mérnöki pontossággal teremtette meg azokat a szerveket és funkciókat, melyek bár sokszor teljesen mások, mégis tökéletes összhangjukkal viszik tovább az emberi fajt.
h i r d e t é s
Az első, ami a férfiak anatómiájában eltér a nőkétől, hogy míg a nők nemi szerveinek túlnyomó többsége a hasüreg védelmében és takarásában található, addig a férfiaknak csupán nemi mirigyeik, azaz dülmirigyük (prosztatájuk), ondóhólyagjuk, és számos, az egész rendszert összekapcsoló vezetékeik, például ondóvezeték helyezkedik el belül.

Az ivarsejtek termelődési helye nőkben a petefészkek, férfiakban a herék. Míg a nők úgy jönnek világra, hogy már születésük pillanatában rendelkeznek az összes petesejttel, melyek egy része életük során megérik, addig a férfiak heréjében a sperma a pubertástól kezdve folyamatosan, szinte egész életükön keresztül termelődik. Ez azt jelenti, hogy míg egy nőnek egy hónapban csak egy, ritkábban több petesejtje állhat készen a megtermékenyítésre, addig egy férfi élete során akár tizenkét trillió hímivarsejtet is előállíthat. Továbbgondolva mindez azt jelenti, hogy egy férfinak jóval több utódja lehet, mint egy nőnek.
A spermiumok életben tartásához és védelméhez a férfiak nemi mirigyei, az ondóhólyag és a prosztata váladékot termelnek: a petesejtnek erre nincs szüksége: a női nemi szervek védelmében, tápanyaggal gazdagon ellátva várja sorsát.
Hogy a két ivarsejt találkozhasson, a férfiak orgazmusa szinte elengedhetetlen. Azért "szinte", mert az ejakuláció előtt megjelenő, úgynevezett "vágycseppekben" már lehetnek élet-és termékenyítőképes spermiumok. Viszont férfiorgazmus nélkül nem zajlik le az ejakuláció, azaz a spermiumok kilövellése. Sokáig úgy gondolták, a női orgazmus az örömszerzésen kívül más célt nem szolgál, de ez megdőlni látszik, ugyanis egyes feltételezések szerint a női orgazmus mértéke és megléte fontos szerepet játszott a nők párválasztásánál, azaz egyfajta természetes szelekcióként működött.
Érdekesség
A legtermékenyebb nő a Guinness Rekordok Könyve szerint Feodor Vassilyev felesége, akinek állítólag 69 élő gyermeke volt. Ennél jóval több, mintegy 800 gyermeke született 500 feleségétől a világtörténelem legtermékenyebb férfiaként számon tartott Mulai Ismailnak, Marokkó uralkodójának.Azaz míg anatómiailag a férfi feladata az, hogy minél több egészséges utódot nemzzen, és ehhez termelje és "szétszórja" a megfelelő mennyiségű spermiumot, addig a női test feladata, hogy befogadja a spermiumokat, őrizze, és azok rendelkezésére bocsássa a petesejtet és védelmet nyújtson a fejlődő magzatnak, majd megszülje és felnevelje azt.
h i r d e t é s
Értékelje a cikket!