Fázás
Tényezők, melyek befolyásolják komfortérzetünket
A szél a tél! - tartja a népi bölcsesség. A megfigyelés mögött felsejlik a csupasz fizika és biológia. A szél hatására erősödik a bőr felületén a párolgás, amely hőt von el, ezt pedig a hőérzékelő sejtjeink azonnal jelzik. Hidegben ezt kellemetlennek, melegben kifejezetten kellemesnek érezzük. Mi befolyásolja a komfortérzetet, és vajon lehet-e ezt mérni?
Az orrunk ezért lehet hideg
Nem ritka tünet, hogy valakinek gyakran hideg a keze, a lába vagy akár a füle, a hideg orral viszont kevesebben találkoznak. Ha sokszor érezzük azt, hogy az orrunk kifejezetten hideg a testünk többi részéhez képest, annak számos oka lehet - bizonyos esetekben betegségre is utalhat.
Gyógyszerkereső
Az éjszaka képződött köd, illetve rétegfelhőzet kiterjedése tovább csökken, főként az Északi-középhegység tágabb környezetében, valamint a kevésbé szeles déli körzetekben tartósabban megmaradhat, másutt viszont változóan felhős időre van kilátás több-kevesebb napsütéssel. A ködös tájakon előfordulhat szitálás, illetve késő délutántól északnyugaton kisebb eső, zápor is. Többfelé élénk, az Északnyugat-Dunántúlon időnként erős lesz a déli, délnyugati szél, de késő délutánra, estére átmenetileg mindenütt mérséklődik a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 11 és 16 fok között alakul, de a tartósan borult, párás vidékeken akár jócskán 10 fok alatt maradhat a csúcsérték. Késő estére 0 és +8 fok közé hűl le a levegő. Egészen hétfőig nem kell újabb frontra számítani, és még az idő is kellemes lesz. Hirdetés