Kapszulás kávéfőző? Veszélyes is lehet!

Az elmúlt években egyre több háztartásban, munkahelyen lett "alaptartozék" a kapszulás kávéfőző, mely nemcsak kellemes italokat készít, de gyorsan és könnyen működtethető. Azonban a kapszulás kávéfőző veszélyeket is hordozhat magában.

Amerikai szakemberek 28 kapszulás kávéfőzőről vettek mintákat, és azok elemzéséből kiderült, hogy a kávéfőzők víztartályában, kapszulatartójában, csöveiben és tálcáján több millió kórokozó lehet.

Tíz csapda a konyhában Jobb, ha tudja, hogy még ha tisztának látszik is a konyhája, csak úgy nyüzsögnek benne a baktériumok. Mire érdemes jobban odafigyelni? Kattintson! A vizsgált készülékek felénél jelentős mennyiségű baktériumot és penészt találtak. Többek között E.colit , staphylococcust, streptococcust és pseudomonas aerigunosát, melyek kis mennyiségben ártalmatlanok az emberi szervezetre, ám kritikus mennyiséget elérve akár súlyos betegségeket is okozhatnak.

"A kávéfőzők tökéletes táptalajt nyújthatnak a kórokozóknak, hiszen nyirkosak, és általában kellemesen melegek, így a baktériumok, illetve a különböző gombák könnyen elszaporodhatnak ezekben" - mondta Kelly Reynolds, a University of Arizona háztartási kórokozókkal foglalkozó kutatója .

A kapszulás kávéfőzők számos kórokozót rejthetnek magukban

A kapszulás kávéfőzők számos kórokozót rejthetnek magukban

A baktériumok és a penészgombák könnyen belekerülhetnek a kávénkba (erre gyakran csak a kávé megváltozott íze figyelmeztethet minket), és a szervezetünkbe jutva akár betegségeket is okozhatnak, például hasfájást, hasmenést, felfúvódást, de akár felsőlégúti panaszokat is - fokozhatják például az asztmás tüneteket .

A baktériumok és gombák elleni küzdelem legfontosabb lépése természetesen a készülék tisztán tartása. A kapszulás kávéfőzőhöz minden alkalommal használjunk új kávékapszulát , és bármennyire is olcsóbbnak vagy környezetkímélőbbnek tartjuk, óvakodjunk az újrahasznosítható kapszuláktól.

A kávéfőzőt minden használat után szedjük szét, a mozgatható és kivehető részeket távolítsuk el, és alaposan mosogassuk el. A készülékben található vizet is rendszeresen cseréljük. Engedjük, hogy a készülék minden része kiszáradjon. Havonta-kéthavonta "mossuk" át a készüléket ecet segítségével, ezzel nemcsak a káros baktériumok és a gombák ellen küzdhetünk, de a vízkőképződés ellen is sokat tehetünk.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Élet anafilaxiával

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +25 °C
Minimum: +10 °C

Ma fokozatosan megszűnik a fronthatás, a kellemetlen tünetek elmúlnak.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra