Bajok, amiken az ülőfürdő segít

A megfelelően alkalmazott ülőfürdők nagyon hatásosak lehetnek egyes tünetek enyhítésére. Elsősorban női bajok, felfázás, aranyeres panaszok, kapcsán merülhet fel az ülőfürdő használata, illetve nyugtatás céljából is kiválóak. Hogyan alkalmazzuk ezt a gyógymódot?

Az ülőfürdőkbe alkalmazhatunk gyógynövényeket, vagy illóolajokat is. Fontos, ha illóolajjal próbálkozunk, mindenképpen használjunk valamilyen oldószert. Ez lehet tej, tejszín, méz, vagy természetes folyékony szappan. Ez esetben egy csészényi langyos tejben vagy 4-5 evőkanál tejszínben oldjuk fel a 10-15 csepp olajat, majd adjuk hozzá a fürdővízhez. Gyógynövényes ülőfürdő esetén a hideg vizes kivonatot felhígítjuk forró vízzel. Rendszerint külsőleg alkalmazzuk, elve pedig azon alapul, hogy a hő hatására a testünk és a problémás testtáj is felmelegszik, eközben a test ellazul, így nyugtatóan hat ránk.

Gyógynövények az intim gondokra Görcsökkel, erős vérzéssel küzd minden hónapban, visszatérő altesti bajok gyötrik? A hangulata mélyponton van? Nem kell mindjárt gyógyszerekhez nyúlni, természetes szerek is sokat segíthetnek a női bajokon!

Női bajokra

A gyógynövényes ülőfürdőket elsősorban az altestet érintő betegségek kapcsán alkalmazzák. Menstruációs görcsökre is remekül használhatók ezek a fürdők, valamint gyakran megjelenhetnek fertőzések, gombák baktériumok az intim területeken. A kórokozók okozta tünetek enyhítésére alkalmazható gyógynövények:

- kamilla : 2 evőkanálnyi növényt tegyünk a forró vízbe, majd 10 percig alkalmazzuk.

- cickafark: forrázzunk le fél liter vízzel egy marék cickafarkot, majd hagyjuk állni pár óráig, majd a főzetet öntsük a fürdővízhez, 10 percig alkalmazzuk.

- palástfű: forraljunk fel 4 evőkanál palástfüvet, hagyjuk állni 10 percig, majd szűrjük le. Adjuk hozzá a fürdőhöz, fehérfolyás esetén 10 percig alkalmazzuk.

- zsurlófű: 3 marék növényt áztassunk be két liter vízbe egy éjszakára. Másnap forraljuk fel, hagyjuk kicsit állni, majd szűrjük le és öntsük a fürdővízhez. Lehetőleg csak az altest legyen a víz alatt.

- dió: öntsük le fél liter hideg vízzel a 1 teáskanál szárított diófalevelet és ugyanennyi tölgyfakéreg keverékét. Forraljuk fel, hagyjuk állni 10 percig, majd szűrjük le. 10-15 percig alkalmazzuk.

Mi mindenre alkalmazható az ülőfürdő?

Aranyeres problémákra

Az aranyeres panaszok megkeserítik az ember életét, hiszen komoly fájdalmat okoznak. Különösen kellemetlen lehet, ha esetleg műtét után vagyunk. Azonban az ülőfürdő alkalmazása sokat segíthet a problémánkon, hiszen fokozza a keringést és folyamatosan tisztán tartja a problémás területet. Hogyan alkalmazzuk?

Ha kádban szeretnénk ülőfürdőt venni, fontos, hogy alaposan fertőtlenítsük a kádat, majd alaposan öblítsük ki vízzel. Engedjünk annyi vizet a kádba, amennyi elfedi a csípőnket, ügyeljünk arra, hogy a víz ne legyen túl forró! Tehetünk a vízbe kamillát, ökörfarkkórót, cickafarkot, somkórót, borókát, diót, de mielőtt ezt tennénk, mindenképp kérjük ki orvosunk véleményét! Ne üljünk túl sokáig a vízben! Fontos, hogy óvatosan töröljük magunkat tisztára, mert a túl erős dörzsölés vérzést, gyulladást okozhat. Hetente többször is alkalmazhatjuk a fürdőt, azonban ha állapotunk rosszabbra fordul még inkább viszket a végbéltájék , megduzzad, kipirosodik, hagyjuk abba a kezelést!

Nyugtató fürdő

Az egész napos stressz és idegeskedés után különösen jól eshet egy meleg fürdő. Nézzük milyen illóolajokkal, növényekkel tehetjük még hatékonyabbá a fürdőzést!

- citromfű: 1 liter vízben forraljunk fel 10 evőkanál citromfüvet, hagyjuk állni 10 percig, majd szűrjük le. Öntsük a fürdővízhez, 10-20 percig alkalmazzuk.

- macskagyökér : 100 gramm macskagyökeret áztassunk be 1 liter vízbe 10 óráig, majd szűrjük le és öntsük a fürdővízhez. 10 percig alkalmazzuk, majd egyből menjünk aludni.

- rozmaring: 1 evőkanál olívaolajat keverjünk össze 50 gramm friss rozmaringlevéllel és forraljuk fel 1 liter vízben. Áztassuk 20 percig, szűrjük le, majd öntsük a fürdővízhez. Lefekvés előtt ne alkalmazzuk, mert frissítő hatású.

- levendula: 100 gramm levendulavirágot forrázzunk le 1 liter vízzel, hagyjuk állni 10 percig, majd öntsük a fürdővízbe.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: -1 °C

A Nyugat-Dunántúlon egész nap derült idő valószínű, másutt viszont erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, de a legtöbb helyen így is többórás napsütésre lehet számítani. Ez alól az északkeleti megyék lehet kivétel, ott tartósabb lehet a felhőzet. Csapadék nem valószínű. A Dunától keletre megélénkül, a Tiszántúlon olykor meg is erősödik az északi szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 13 fok között valószínű. Késő estére 0 és +7 fok közé hűl le a levegő. Hidegfronti hatásokkal kell számolni az arra érzékenyeknek, lesz viszont sok napsütés, ami segíti a D-vitamin termelődését.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra