
Fogászati Problémák
Betegségleírások




Tényleg öröklődnek a fogászati problémák?
A szájüregi betegségek közel 3,5 milliárd embert érintenek világszerte, az Európai Unióban pedig Magyarország egyike azon országoknak, ahol a legrosszabb állapotban van a lakosság fogazata. Sokan a genetikai adottságoknak tulajdonítják a fogászati problémákat, holott csak az öröklődésre nem foghatjuk a rossz fogakat. A legtöbb esetben az elváltozások megelőzhetők, illetve korai szakaszban kezelhetők.




Gyógyszerkereső
Olvasd el aktuális cikkeinket!






Tűzoltók: halálos mérgezést okozhat otthon a légdugó – a nyár kevésbé ismert veszélye
Nem csak a fűtési szezonban, a nyári hőségben is gyakran riasztják a tűzoltókat szén-monoxid miatt. Tavaly a legtöbb riasztás tavaly július 10-én futott be, amikor harmadfokú hőségriasztás volt érvényben.



Az ország nagyobb részén derült vagy fátyolfelhős, száraz idő várható, de északnyugat felől határozottabb felhősödés kezdődik, és estig már az Észak-Dunántúlon kialakulhatnak záporok, zivatarok - heves zivatar sem kizárt. A délnyugati szelet még többfelé élénk lökések kísérhetik, zivatarok környezetében azonban átmenetileg viharos, erősen viharos széllökések is előfordulhatnak. Késő este jobbára 18, 28 fok közötti értékekre számíthatunk. Fokozódik a hőség, tehetsz azonban ellene, hogy letaglózzon.