Meglepő jelek utalhatnak cukorbetegségre
A diabétesz tünetei nem mindig nyilvánvalóak, ezért sokaknak elsőre nem is tűnik fel, hogy valami gond lehet. Az alábbi szimptómák megjelenésénél azonban érdemes gyanakodni, és orvoshoz fordulni.
Mik utalnak cukorbetegségre?
A 2-es típusú diabétesz köztudottan alattomosan lopakodó betegség, lassan és különösebb előjelek nélkül fejlődik ki, s okozhat nagyon komoly életminőség romlást. Ezért érdemes odafigyelni bizonyos szimptómákra, amelyek a cukorbetegség megjelenésére utalhatnak.

Kellemetlen bőrtünetek
Sötét, esetleg szőrösödő foltok, különösen a nyak hátsó részén, könyökön vagy a csuklón korai jelei lehetnek a túlságosan magas vércukorszintnek. Bár ezeket a foltokat örökletes hajlam illetve hormonális változások is okozhatják, ha megjelennek, mindenképpen érdemes elmenni egy vércukorszint-vizsgálatra. A magas inzulinszint serkenti a sejtek növekedését, és a sejtekben található, melanin nevű pigment okozza a foltokat. Gyakori, hogy néhány kiló fogyás után az ezzel járó vércukorszint-normalizálódás után a tünetek maguktól megszűnnek. Ha nem, akkor bőrgyógyász segíthet a megfelelő kezelés kiválasztásában.
Kiélesedő látás
Ha valakinek rossz a szeme, és hirtelen meglepetésszerűen megjavul a látása, annak bizonyára nagyon örül, pedig ez nem feltétlenül jó hír. Több ízben is tapasztalható, hogy az emelkedettvércukorszinthatására javul a látás, de egy kezelés után, amelyen az inzulin visszaáll a megfelelő szintre, a látás is újra megromlik.
Állandó viszketés
Ez egy olyan tünet, amivel kevesen fordulnak orvoshoz, vagy ha valami miatt el is mennek, meg sem említik, annyira jelentéktelennek tartják. Pedig érdemes beszélni róla, mivel a diabétesz rontja a keringést, ez pedig a bőr kiszáradásához illetve viszketéshez vezethet. Különösen a végtagokat érintő viszketés esetén érdemes gyanakodni - ha semmilyen testápoló nem enyhíti a száraz, feszülő bőr érzését, irány az orvos.
Vannak kutatók, akik arra a következtetésre jutottak, hogy a drasztikus fogyással visszafordítható a már kialakult 2-es típusú cukorbetegség. De mire alapozzák ezt a feltevést, s mennyire állja meg a helyét? Részletek!
Hallásromlás
Kutatások szerint a magas vércukorszintű emberek között 30 százalékkal gyakoribb a hallásromlás. Éppen ezért ha azt tapasztaljuk, hogy egyre jobban fel kell hangosítanunk a tévét, és nem mindig halljuk meg, ha valaki hozzánk szól, menjünk orvoshoz. A hallásromlásnak a szakértők szerint egyébként az az oka, hogy a diabétesz károsítja a vérereket és idegeket a belső fülben.
Forrás: prevention.com
Értékelje a cikket!