A nemi ösztön

Életünk folyamán nemi vágyunk hullámzik. Nőhet, csökkenhet - látszólag ok nélkül is. Miért van ez így, és hogyan hozhatjuk egyensúlyba igényeinket.

Életünk folyamán nemi vágyunk hullámzik. Nőhet, csökkenhet - látszólag ok nélkül is. Miért van ez így, és hogyan hozhatjuk egyensúlyba igényeinket?

Akadnak emberek, akik naponta kétszer is kívánják a szexet, míg mások csak havonta egyszer-kétszer. Egyik sem tekinthető abnormálisnak. Nagyon kicsi annak az esélye, hogy partnerünkkel életünk minden szakaszában teljes összhangban legyünk. Mint említettük, saját igényünk is változhat az idő múlásával, körülményeink, életformánk megváltozásával. A legtöbb ember nemi vágya a naptól, az órától, az időjárástól is függ.

A nemi hormonok

Sok kutató úgy tartja, hogy a férfiak herehormon-szintje közvetlenül befolyásolja a libidót. A tesztoszteron nevű hormon főleg a férfias jellemzőkért felelős. Ez a hormon a nők szervezetében is termelődik, de sokkal kisebb mennyiségben. Furcsa, de azok a férfiak, akik herehormon-kezelést kaptak, nem feltétlenül tapasztaltak fokozott nemi izgalmat. Az ösztrogén nevű tüszőhormon a női nemi jellemzőkért felelős. Gyakran állítják, hogy a nők libidójának alakulásában ennek a hormonnak döntő szerepe van. Ez lehet az oka annak, hogy peteérés idején, amikor a szervezetben lévő ösztrogénszint a legmagasabb, sok nő fokozott érdeklődést mutat a szex iránt. Vannak olyanok is, akik ezt cáfolják, és arról számolnak be, hogy a nagy szexuális vágyat közvetlenül a menstruáció előtt vagy utána tapasztalják. A klimax után, amikor az ösztrogénszint csökken, sok nő nemi vágya mérséklődik, esetleg el is múlhat. Az ösztrogén pótlása javíthatja a libidót. Vannak azonban nők, akiknek eltávolították a petefészkét és mégsem veszítették el a szex iránti érdeklődésüket, ugyanis a zsírszövetben is termelődik ösztrogén, bár minimális mennyiségben.

Különös

  • hogy nemi vágyunk intenzitása életünk folyamán sokszor változik;
  • hogy bár a tesztoszteronszintünk télen a legmagasabb, a szex iránti érdeklődésünk mégis lényegesen nagyobb meleg időben ;
  • hogy egyesek a szexet reggel kívánják, mások viszont este vagy éjjel;

Tudomásul kell venni, hogy vannak olyan periódusok az életünkben, amikor mindannyiunk nemi vágya alábbhagy. Ennek oka lehet fáradtság, stressz, depresszió, érzelmi feldúltság, netán a szex miatti szorongás. A betegségek, valamint egyes gyógyszerek (például vérnyomáscsökkentők, altatók) mellékhatásai ugyancsak hatással lehetnek a libidóra.

a legtöbb állattal ellentétben, az ember nemi vágya független a szaporodási ösztöntől, a hormonális ciklustól, leginkább ahhoz kapcsolódik, ami az agyunkban lejátszódik.

A megújítható vágy

Nemi életünk - bármilyen hihetetlen - megannyi módon újítható meg. Ámde soha ne feledjük, hogy:

  • Nem minden aktusnak kell úgy befejeződnie, hogy mindkét fél eljusson a csúcsra. Inkább figyeljünk a partnerünkre, mint saját kielégülésünkre.
  • Többet kell beszélgetnünk arról, hogy mit várunk egymástól. partnerünk nem tudhatja, mit kívánunk, ha nem mondjuk meg neki.
  • A szexet nem kell minden esetben túl komolyan venni. A szex szórakozás is lehet, és sok minden elmondható a szerelmeskedésről, ha az nem annyira áhítatos.
  • Kísérletezzünk többet. A nemi élet, mint bármi más, unalmassá válhat. Legyünk merészebbek.
  • Mindenekfelett mutassuk ki ragaszkodásunkat, csókolózzunk és bújjunk össze.
  • hogy a nők szex iránti vágya a menstruációs ciklusuktól függően változhat;
  • hogy a legtöbb férfi a legerősebb nemi vágyat tizenéves korban éli át, ebben az időszakban történik a legtöbb spontán merevedés és magömlés.

A legtöbb férfi idősebb korában jobban élvezi a szexet. A nők nemi vágya állítólag a harmincas éveik végén, negyvenes éveik elején a legmagasabb. Ebből az a furcsa ellentmondás adódik, hogy a nők és a férfiak szexuális harmóniája akkor a legnagyobb, amikor szellemileg és érzelmileg a legkevésbé illenek össze. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy a kapcsolatok ilyen korkülönbséggel nem működhetnek. Működhetnek csak kevés az esély arra, hogy hosszú ideig tartsanak. 2. szám

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +17 °C
Minimum: +2 °C

A még felhősebb tájakon is gomolyosodik a felhőzet, így ott is, mint másutt napos, gomolyfelhős idő várható. Legfeljebb néhol fordulhat elő kisebb záporeső. A déli szél az ország nyugati felén megélénkül, melyhez Sopronnál olykor erős széllökések is társulhatnak. A délutáni 15, 20 fokról késő estére 5 és 12 fok közé hűl le a levegő. Fronthatás várhatóan nem okoz napközben kellemetlenséget, a frontérzékenyek tünetei így várhatóan tovább enyhülnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra