Ezért rossz a leheletünk ébredés után

Senkinek nem újdonság, hogy közvetlenül ébredés után leheletünk nem éppen rózsaillatú. De vajon miért van így? Hosszú órák telnek el az esti fogmosás és az ébredés között, de mindössze ennyiről volna szó?

Éjszaka, alvás közben csökken a nyáltermelődés . A nyál normál esetben kimossa a szájból azokat a baktériumokat, amelyek a kellemetlen szagokat okozzák, ha viszont kevés nyál termelődik, a baktériumok elszaporodnak. A száj kiszáradása tehát az egyik oka, hogy leheletünk reggelente nem túl kellemes. Ha ráadásul valaki horkol, illetve száján át lélegzik, például mert náthás vagy allergiás, és el van dugulva az orra, akkor még jobban kiszárad a szája. Emellett vannak olyan gyógyszerek is, amelyek egyik mellékhatása, hogy reggelente rossz lesz tőlük a leheletünk.

A szájszárazság gyakori okai Amikor szervezetünk nem termel elegendő nyálat, és folyamatosan száraz a szánk, jó néhány kellemetlen következménnyel találkozhatunk a fogak károsodásától a torokgyulladásig. De mi mindentől következhet be ez az állapot? Cikkünkben a válasz!

Az erős szájszag betegséget is jelezhet

A legtöbb esetben annak ténye, hogy reggel a lehelet kellemetlen, nem ad okot különösebb aggodalomra, néha azonban az erős szájszag valamilyen betegség tünete is lehet. Utalhat például valamilyen ínyproblémára , de jelezhet szívbetegséget is, esetleg valamilyen emésztőrendszeri problémát. Ha hirtelen tartósan megváltozik a leheletünk szaga, forduljunk orvoshoz, és vizsgáltassuk ki magunkat!

A rendszeres és alapos fogápolás a reggeli rossz leheletet is enyhíti
A rendszeres és alaposfogápolása reggeli rossz leheletet is enyhíti

Ha szeretnénk, hogy ébredés után leheletünk ne legyen szagos, fordítsunk fokozott figyelmet a lefekvés előtti szájápolásra. Mossunk fogat alaposan, és használjunk fogselymet , illetve valamilyen antibakteriális szájöblítőt is. Ezek együttesen sokat segítenek ezen a kellemetlenségen. Az alapos fogmosás körülbelül három percig tart, és a nyelv átsikálása is beletartozik - itt szaporodik a szájszagot okozó baktériumok több, mint fele. Emellett rendszeresen járjunk fogorvosi kontrollra, hogy idejében kezelhessük az esetleges kezdődő íny-, illetve fogbetegségeket.

Forrás: womenshealthmag.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: -2 °C

A Nyugat-Dunántúlon egész nap derült idő valószínű, másutt viszont erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, de a legtöbb helyen így is többórás napsütésre lehet számítani. Ez alól az északkeleti megyék lehet kivétel, ott tartósabb lehet a felhőzet. Csapadék nem valószínű. A Dunától keletre megélénkül, a Tiszántúlon olykor meg is erősödik az északi szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 13 fok között valószínű. Késő estére 0 és +7 fok közé hűl le a levegő. Hidegfronti hatásokkal kell számolni az arra érzékenyeknek, lesz viszont sok napsütés, ami segíti a D-vitamin termelődését.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra