Koronavírus: ez kell ahhoz, hogy ne legyen súlyos a 4. hullám

Mára nem kérdés, hogy lesz-e a koronavírus-járványnak negyedik hulláma, de ha a jelenleg még beoltatlan emberek egy jelentős része felveszi a vakcinát, akkor azt nyugodtabban, biztonságosabban várhatjuk - jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

Kiderült, mennyire hatékony a 3. koronavírus-oltás.

A magyar külügyminiszter Tedrosz Adhanom Gebrejeszuszt, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatóját fogadta Budapesten, majd sajtótájékoztatóján kiemelte, a koronavírus-járvány egyszerre támad egészségügyi, gazdasági és társadalmi fronton. Ha pedig az ország nem lesz elég védett, akkor az komoly károkat tud okozni mindhárom területen. "Hogy a háromfrontos támadást ki tudjuk-e védeni, hogy ne kelljen zárnunk és újabb súlyos korlátozó intézkedéseket bevezetnünk, az bizony a jelenleg oltatlan embereken múlik" - mutatott rá Szijjártó Péter.

A delta vírusvariáns megjelenésével és dominánssá válásával az Egészségügyi Világszervezet szerepe is megnő, hiszen ott dolgoznak a világ legjobb járványügyi szakemberei - jegyezte meg Szijjártó. Elárulta továbbá azt is, hogy Tedrosz tartja majd a nyitóelőadást a magyar nagykövetek éves konferenciáján.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus elleni vakcina, koronavírus elleni védőoltás, koronavírus elleni oltás, koronavírus elleni oltóanyag
Az átoltottság növelésével mérsékelhetnénk az új hullám okozta károkat. Fotó: illusztráció, Getty Images

Nagy veszélyt rejt a méltánytalan vakcinaelosztás

A WHO főigazgatója, Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz köszönetet mondott Magyarországnak, amiért több mint másfél millió vakcinadózist adományozott más országoknak, illetve Karikó Katalin kutatóbiológusnak az úttörő munkájáért. Figyelmeztetett ugyanakkor, hogy az oltóanyagok méltánytalan eloszlása termékeny táptalajt nyújt a koronavírus terjedéséhez. Mint mondta, a világon több mint 4,8 milliárd vakcinadózist adtak be eddig, de ezeknek a 75 százalékát mindössze tíz országban.

Ez most a legfontosabb cél

A WHO arra törekszik, hogy szeptember végére minden ország beoltassa a COVID-19 ellen a lakosságának legalább 10 százalékát, majd az év végére ez az arány elérje a 40 százalékot, a jövő év közepére pedig a 70 százalékot. Ezidáig a világ országainak csupán mintegy felében haladta meg a 10 százalékot a lakosság átoltottsága - ismertette a főigazgató.

A felek a találkozón egy együttműködési megállapodást is aláírtak. Az egyezség a világméretű humanitárius válságok elleni együttműködés előmozdításáról, a sürgősségi orvosi ellátás megerősítéséről és a jól felkészült, fenntartható és ellenálló helyi képességek fejlesztéséről szól.

Alacsony a kockázata annak, hogy megfertőződjenek az új koronavírussal azok a felnőttek, akiket megfelelően, vagyis mind a két szükséges adaggal beoltottak a COVID-19 ellen - állapította meg egy átfogó brit elemzés..

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +16 °C
Minimum: +2 °C

Általában derült vagy gyengén felhős idő lesz, de kisebb körzetekben erősen felhős is lehet az ég. Helyenként előfordulhat kisebb eső, zápor. A déli szél gyenge vagy mérsékelt lesz. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 2 és 7 fok között alakul, de a hidegre hajlamos északkeleti helyeken és a Duna-Tisza közén hidegebb is lehet. Fronthatás várhatóan nem okoz napközben kellemetlenséget, a frontérzékenyek tünetei így várhatóan tovább enyhülnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra