
Koronavírus
Betegségleírások
- Mi a koronavírus-fertőzés?
- A koronavírus-fertőzés előfordulása
- A koronavírus-fertőzés okai
- A koronavírus-fertőzés tünetei
- A koronavírus-fertőzés diagnózisa
- A koronavírus-fertőzés kezelése
- A koronavírus-fertőzés gyógyulási esélyei
- A koronavírus-fertőzés megelőzése
- A koronavírus-fertőzés szövődményei
- Hasznos tudnivalók a koronavírus-fertőzésről



Koronavírus: az ország, ahol most jelentették az első halálesetet
"Nagy szomorúsággal jelentem be, hogy regisztráltuk az első olyan halálesetet az országban, amely a COVID-19-nek tulajdonítható" - közölte hétvégén a Cook-szigetek miniszterelnöke, Mark Brown. Az áldozat 63 éves volt, és szombaton hunyt el.



Az eddigi leghosszabb COVID-fertőzést dokumentálhatták
Az eddigi leghosszabb koronavírus-fertőzést dokumentálhatták brit orvosok: egy beteg szervezetében több mint 16 hónapon, 505 napon át volt kimutatható a koronavírus. A brit páciensnek más betegségei is voltak, és 2021-ben kórházban hunyt el.




Kapcsolódó videók

Tünetek, amelyek COVID-19-re utalnak
Milyen panaszok fellépése esetén gyanakodjunk koronavírus-fertőzésre? Mitől függ, hogy kinél válik súlyos lefolyásúvá a COVID-19? A témával kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat Dr. Várdi Visy Katalin tüdőgyógyász főorvos foglalta össze.

Koronavírus: így működnek az oltások
Világszerte elkezdődött az emberek beoltása az új típusú koronavírus (SARS-CoV-2) ellen. Mit várhatunk a vakcináktól? Kell-e aggódni az esetleges mellékhatások miatt? Minderről dr. Várdi Visy Katalin tüdőgyógyász főorvos foglalta össze a legfőbb tudnivalókat.

Koronavírus-fertőzés tünetei és kezelése
A koronavírus régóta ismert, cseppfertőzéssel terjedő kórokozó, denevérekben kifejezetten gyakori. Számos variánsa ismert, több típusa okoz emberi betegségeket is. Közülük a legismertebb a 2002 novembere és 2003 júliusa között komoly SARS-járványt kiváltó vírus volt, amely világszerte több mint 8 ezer megbetegedést okozott, aztán eltűnt. Az új koronavírus (SARS-CoV-2) 2019 decemberében jelent meg Kína egyik nagyvárosában, felső légúti betegségeket, tüdőgyulladást okozva. A megbetegedés neve COVID-19. Halálozási rátája 3,4 százalék körüli, bár ez a ráta nagyban függ a betegek életkorától, egészségi állapotától.

Így terjed a koronavírus
Megfelelő óvintézkedések nélkül az új koronavírus okozta megbetegedések száma rövid idő alatt ugrászerűen megugorhat. Mindez pedig komoly terhet róna az egészségügyi ellátórendszerre.

Mi az a COVID-bullying?
A pandémia beköszöntével újabb elemmel bővült a kortárs bántalmazás a gyermekközösségekben: társaik kiközösítik, csúfolják azokat a gyerekeket, akik koronavírus-fertőzésen esetek át. Hogyan lehet úgy a szülők, mint a tanárok, nevelők részéről fellépni a jelenség ellen? A témáról dr. Tanyi Zsuzsanna gyermekpszichológus foglalta össze a legfontosabb tudnivalókat.

Hogyan lehet biztonságos a karácsony?
Idén karácsonykor muszáj figyelmet fordítanunk a koronavírus elleni védekezésre. Mit tehetünk annak érdekében, hogy a szeretteinkkel való találkozás során minél kisebb legyen a fertőzés kockázata? A témáról dr. Várdi Katalin tüdőgyógyász főorvos foglalta össze a legfontosabb tudnivalókat.

Mit mutatnak meg a koronavírustesztek?
Mára több tesztelési eljárás is elérhető az új típusú koronavírus-fertőzés kimutatására. Hogy ezek között pontosan mi a különbség, mennyiben tér el egymástól a működésük, arról dr. Várdi Katalin tüdőgyógyász főorvos foglalta össze a legalapvetőbb tudnivalókat.
Gyógyszerkereső
Olvassa el aktuális cikkeinket!




Meglepő tények a tüsszentésről
Bizseregni, vagy viszketni kezd az orrunk, elakad a lélegzetünk – általában ebből érezzük, hogy tüsszenteni fogunk. A szervezetünk ezzel a reflexszel próbálja eltávolítani az orrunkból a nemkívánatos polleneket, szőrt vagy bármilyen egyéb irritáló anyagot. Nagyjából ennyi az, amit mindenki tud a tüsszentésről, pedig sokkal több az érdekesség a dologgal kapcsolatban.


Frontérzékeny? Vírus stresszes?
Gyors segítség a szakértőtől!
Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával!
Nyugaton és északon lehet több a felhő, ott kis eséllyel zápor vagy zivatar is lehet, máshol viszont folytatódik a napos, száraz idő tikkasztó meleggel. Élénk délkeleti szél mellett 32, 37 fokos maximumhőmérsékleteket mérhetünk. Kedden a hőség veszi igénybe a szervezetet. Az alvásproblémák mellett a fáradékonyság és a nyűgösség is nagyon gyakori. A szívbetegeket és az időseket különösen nagy terhelés éri, nekik mindenféle megerőltetés kerülendő! Sokan fejfájást is tapasztalhatnak. A déli órákban fennáll a napszúrás és a hőguta veszélye, a tűző nap kerülendő! Fontos a rendszeres folyadékpótlás! A légszennyezettség közepes, kissé növekszik. A légnyomás alig változik.