Cukorbetegség: csökkenthető a kockázat

Aki szeretné csökkenteni a diabétesz kialakulásának kockázatát, annak nincs más dolga, mint heti egy-egy alkalommal jógázni és súlyzós edzést végezni.

Ennyi mozgással ugyanis 40 százalékkal mérsékelhető a veszély. Minden további edzéssel töltött óra pedig újabb 13 százaléknyit segít - derül ki egy friss kutatásból.

A Harvard és a Dél-dániai Egyetem szakértőinek számításai szerint a kettes típusú cukorbetegség kockázata jelentősen visszaszorítható - pusztán a testmozgásnak köszönhetően. Napi félóra, tehát összesen heti 3,5 óra Nézze meg ide kattintva, hogy esetleges mozgásszervi panaszait figyelembe véve mi lenne Önnek az ideális sport! )

Önt mennyire fenyegeti a cukorbetegség? Rizikótesztünket segítségül hívva kiderítheti, kattintson ide érte! A vizsgálat 99 316 középkorú nő bevonásával készült, és arra is rámutatott, hogy az izomerősítő gyakorlatok, úgymint a súlyzózás vagy a jóga különösen hatékonyak a cukorbetegség megelőzésére. Azok produkálták a legjobb eredményeket, akik hetente legalább 150 perc aerob mozgást, s legalább egyórányi izomerősítést végeztek.

A című szakfolyóiratban megjelent tanulmányhoz nyolc éven keresztül kísérték figyelemmel a résztvevőket, akik közül 3 491-nél diagnosztizáltak ez idő alatt kettes típusú cukorbetegséget. Rögzítették, hogy az alanyok mennyi időt töltenek erőedzéssel, alacsony intenzitású izomerősítéssel, illetve közepes vagy nagy igénybevétellel járó aerob tevékenységgel.

„Eredményeink alapján az izomerősítés, valamint az egyéb kondicionáló mozgásformák, úgymint az erőedzés, a jóga, a nyújtás és a szálkásítás mind a kettes típusú cukorbetegség kockázatának csökkenéséhez köthetőek. A közepes vagy nagy igénybevétellel járó mozgás kiemelt kockázatcsökkenéssel jár a középkorú és annál idősebb nők esetében” – nyilatkozták a kutatók.

Dr. Richard Elliott, a Diabetes UK szervezet kommunikációs felelőse elmondta, hogy a vizsgálati eredmények korlátozott általánosíthatóságának ellenére igen fontos üzenet a mozgás prevencióban játszott szerepe.

A cukorbetegnél tapasztalható eszméletvesztést okozhatja az anyagcsere összeomlása nagyon magas vércukorszinttel (hiperglikémiás kóma) vagy az erősen lezuhant vércukor-szint (hipoglikémiás kóma). A hiperglikémiás kóma azonnali kórházi ápolást igényel. A hipoglikémia cukor adására rövid idő alatt megszűnik. A kiserek keringési elégtelensége miatt feltétlenül gondoskodjunk kényelmes ruházatról, cipőről, melyek segítségével a bőr sérülései megelőzhetőek. A cukorbeteg mindig tartson magánál kockacukrot az esetleges hipoglikémiás rosszullét kivédésére.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +17 °C
Minimum: +2 °C

Napos, gomolyfelhős idő várható. Legfeljebb néhol fordulhat elő kisebb záporeső. A délire, délnyugatira forduló szél az ország nyugati felén megélénkül, melyhez Sopronnál olykor erős széllökések is társulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 20 fok között valószínű. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra