A rosszkedv haszna

A rosszkedv újra és újra képes kizökkenteni az embert a mindennapok folyásából és tömérdek oka lehet. De mi történik ilyenkor a szervezetünkben - teszi fel a kérdést a Lifehacker egy cikkje.

Amint a rosszkedv - minden akaratunk ellenére - beszivárog gondolatainkba, és mértéke elér egy bizonyos küszöböt, átalakul haraggá, cinizmussá, frusztráltsággá. Ennek hatására nőni kezd a vérnyomásunk, szaporább lesz a pulzusunk és elárasztja szervezetünket a kortizol nevű stresszhormon.

Tudósok bebizonyították, hogy a rossz hangulat világhoz való hozzáállásunkat is megváltoztatja, ugyanis ilyenkor jóval kevesebb dologra tudunk koncentrálni, tudatunk és látásmódunk beszűkül. Mit tehetünk, ha hatalmába kerít a rosszkedv?

Együnk!

Sokszor csak azért leszünk morcosak, mert régen nem ettünk, és leesett a vércukorszintünk: ilyenkor pár falattól máris jobban érezzük magunkat. Továbbá bebizonyították, hogy a zsírsavak javítják a kedélyt, de ha nem szeretnénk semmi zsírosat fogyasztani, ehetünk fűszeres, enyhén csípős fogásokat is, melyek hatására endorfinok szabadulnak fel. Az evés tehát sokat segíthet, de ne vigyük túlzásba: nem ez az egyetlen gyógymód.

Mozogjunk!

A testmozgás hatására endorfinok szabadulnak föl, amik percek alatt elsöprik a rosszkedvet.

Hallgassunk zenét!

Zenehallgatáskor dopaminok árasztják el az agyat, ezért akár egy három perces kedvencünket meghallgatva is vidámabbak leszünk.

Fogadjuk el!

Talán meglepőnek hangzik, de a hétfő reggeli rosszkedvből akár előnyt is kovácsolhatunk. Ennek oka, hogy bár ilyenkor kevesebb dologra tudunk koncentrálni, de azokra sokkal jobban. Tudatunk beszűkülése így még jól is jön, hogy megbirkózzunk olyan nagy koncentrációt igénylő problémákkal, amikhez eddig nem volt türelmünk.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +19 °C
Minimum: +11 °C

Nagyrészt erősen felhős vagy borult lesz az ég, viszont az északkeleti területeken többórás napsütés várható. Továbbra is főként hazánk délnyugati felében számíthatunk ismétlődő jellegű esőre, záporesőre, zivatarra. Északkeleten, keleten a legkisebb a csapadék esélye, máshol lokálisan, illetve a tartósabban csapadékos délnyugati részeken akár nagyobb területen hullhat kiadós mennyiség. A csapadékhajlam a nap második felében fokozatosan csökken. Általában a keleties, a Nyugat-Dunántúlon az északi szelet kísérhetik élénk, néhol erős lökések, de zivatarok környezetében is lehet szélerősödés. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 27 fok között alakul, a csapadékosabb délnyugaton mérhetjük az alacsonyabb, északkeleten a magasabb értékeket. Az időjárás-változás hátterében egy mediterrán ciklon közeledése áll, ami miatt gyenge kettősfronti hatás érvényesül.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra