A lelki egyensúly megtartásában is segít a magnézium

Az eszeveszett hajtásban ember legyen a talpán, aki bírja cérnával a stresszt. Segítségükre van azonban egy ásványi anyag, amely számos pozitív hatása mellett a lelki egyensúlyunkért is felel, ha megfelelő mennyiségben visszük be szervezetünkbe.

Depresszió, szorongás, hallucináció, álmatlanság, légszomj. Ismerős tünetek? Netán Ön is gyakran küzd velük? És vajon tudja, hogy ezek a legfontosabb idegrendszeri jelzések, melyek a magnézium hiányára utalhatnak? Az alábbiakban kiderül, hogyan tud úrrá lenni rajtuk, méghozzá megfontolt ásványianyag-pótlással.

A stressz is legyőzhető magnéziummal

Milyen szerepe van a magnéziumnak?

A magnézium közel háromszáz enzim működését befolyásolja, így az anyagcsere minden területére hatással van és nélkülözhetetlen szervezetünk számára. Felel a szív- és érrendszer egyensúlyáért, a csontok felépítéséért, illetve a fehérje-, a zsír- és a szénhidrát anyagcseréjéért is, de rendkívül fontos szerepe van az izmok és idegek működésében. Nézzük ez utóbbit közelebbről!

Magnézium és kiegyensúlyozottság: együtt jár

Mi zajlik szervezetünkben, ha feszültek, stresszesek vagyunk? Az ún. "üss vagy fuss" reakciónak köszönhetően felgyorsul az anyagcsere, emelkedik a vérnyomás, illetve szaporább lesz a pulzus és a légzés. Adrenalint választunk ki, és csökken a szervezet magnéziumtartalma, mert az ún. katekolamin szekréció révén megnövekedik a magnéziumürítés. A katekolamin olyan hormon, mely izgalom vagy veszély esetén termelődik erősebben.

A szervezet csökkent magnéziumtartalma azonban nem jár következmények nélkül: innentől ugyanis fokozottan érzékennyé válunk a stressz szervezetünkre gyakorolt negatív hatásaival szemben.

Tudta-e? Egy felnőtt ember napi magnéziumigénye 300-500 mg, ám a statisztikák szerint Magyarországon az átlagos magnéziumbevitel az egyes korcsoportokban csak kb. 75%-a a szükségesnek.

Kalkulátorunk segítségével kiszámolhatja, mennyi magnéziumot kell bevinnie szervezetébe naponta, hogy egészséges maradjon! A kalkulátorért kattintson ide!

Pótoljuk!

A magnéziumpótlás tehát nemcsak a felemésztett mennyiségek "visszaraktározásában" segíthet, de jó tudnunk azt is, hogy ezen ásványi anyag nélkülözhetetlen a szerotonin termeléséhez is. A szerotonin hormon a jó közérzetért felelős: nem véletlen, hogy a köznyelv egyszerűen csak "boldogsághormonnak" nevezi. Magnéziumban gazdagok a zöldségek, a gyümölcsök és a hüvelyesek ugyanúgy, mint a tejtermékek és a halfélék, illetve az olajos magvak.

Ha magnéziumpótló készítményekben gondolkozunk, akkor fontos tudni, hogy különböző felszívódású magnéziumsókat tartalmazó készítmények léteznek.

A magnézium felszívódását és a sejtekbe való bejutását a B6-vitamin jelenléte segíti (a csírák, a tőkehal, a pulyka- és marhahús, illetve a banán, a kelbimbó és a mangó gazdag ebben a vitaminban), ezért érdemes ezzel a vitaminnal együtt fogyasztani, vagy vitaminkomplex formájában szedni. Vigyen magával a munkába magnéziumtartalmú étrend-kiegészítőt, vagy rágcsáljon magnéziumban gazdag élelmiszereket: legyen a táskájában mindig valamilyen olajos mag (dió, napraforgó), amit elrágcsál. Szervezete meghálálja majd a törődést: a könnyen vett szorongató helyzetek és a kevéssé gyomorgörcsös napok megfelelően fémjelzik majd a magnézium áldásos hatását a mindennapokban!

A frontérzékenyek nálunk gyógyulnak!

Fejfájás? Vérnyomás? Fáradtság? Sok stressz?
Frontérzékeny lehet!
Fejfájás? Ingadozó vérnyomás? Rosszullétek? Szédülés? Álmatlanság? Fáradékonyság? Feszültség? Sok stressz?
Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával! Fejfájás? Vérnyomás? Rosszullét? Fáradtság? Idegesség? Sok stressz?
Headache illustration
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13, +19 °C
Minimum: +5, +10 °C

A napsütéses időszakok mellett többször erősen felhős időre készülhetünk, szórványosan várható eső, zápor, néhol zivatar is. Élénk, erős északnyugati szél mellett 13, 19 fokos maximumhőmérsékletekre számíthatunk. Szombaton kettősfronti hatást tapasztalhatnak az érzékenyek. Gyakoriak lehetnek a keringési és vérnyomáspanaszok, emellett görcsös és migrénes fejfájás is jelentkezhet, többszöri rosszullét léphet fel. A fülledt időszakokban jellemző lehet a légszomj és a nehézlégzés. A kinti programok során változékonyságra kell készülni. További fontos részletek a meteogyógyász® mai videójában! A légszennyezettség alacsony, alig változik. A légnyomás gyengén emelkedik.

Egészséget befolyásoló hatások: