Mit kezdjünk a hiperaktív gyerekekkel a nyáron?

A nyári szünet legnagyobb részét sok hiperaktív gyermek felügyelet nélkül kényszerül eltölteni, fokozott veszélyt jelentve önmagukra és környezetükre nézve. Mi a szülő feladata a nyár előtt?

Okok a nyári aggodalomra

A hiperaktív -figyelemzavaros gyermekek napi 25 órás menedzsmentet igényelnek a családban. Örökös ellenőrzés mellett is magasabb a balesetkockázatuk, az átlagtól eltérő viselkedésük és gondolkodásuk miatt a hagyományos módszerű táborokból lemorzsolódnak, kirekesztődnek. A 10 hetes nyári szünetben a hiperaktív gyermekek legtöbbje egyedül marad, már meglévő rutinja teljesen felborul, fokozottan válnak veszélyeztetettekké.

Szüleik már májusban egyre tanácstalanabbak és stresszesebbek, mivel nem vehetnek ki 10 hét szabadságot. Ha az érintett gyermeket elhelyezték egy napköziben, akkor a munkahelyükön aggódnak mikor kell azokból hazavinniük, mikor szenvednek balesetet, avagy mikor válnak gyermekeik "kulcsos gyermekekké". Ráadásul a lakókörnyezetük, a rokonok fokozott visszautasításával is számolniuk kell. 70 napig bajban van mind a gyermek, mind a szülő. Van megoldás.

Az Eleven Team szakértői olyan gyűjteményt állítottak össze, ami valós ötleteket, tanácsokat ad és nyári túlélő megoldásokat tartalmaz a hiperaktív gyermekek szülei, családjai számára. A "Nyári túlélő kalauzhoz" ingyen juthatnak hozzá az érintett szülők május 14-től, csak kérniük kell e-mailen.

Az Eleven Team Tréningközpontban, a 1143 Budapest, Stefánia út 61. szám alatt május 15-én, kedden 17.30.-kor ingyenes személyes tanácsadást tartanak arról, hogy milyen típusú nyári táborokat kell keresniük a szülőknek, hogyan és mit válasszanak a nyári programok-szolgáltatások közül az érintett gyermekek legnagyobb biztonsága érdekében.

Az Eleven Team Alapítványról

Magyarországon az eleven, figyelmetlen gyermekek és családjuk élettere drasztikusan leszűkült. Ezért az Eleven Team Alapítvány célja a családok életminőségének, körülményeinek javítása, társadalmi integrációjuk segítése, többek között különböző programok megvalósításával.

A szervezet szakemberei az "Eleven Tudásháló" nevű szakmai módszer kidolgozásával és alkalmazásával megtanítják a gyermekeket és környezetüket arra, hogyan tudják a figyelem nehézségeiket a mindennapokban uralni, és akár csúcsteljesítményeket is elérni. Különböző tréningek és szabadidős programok során feltérképezik és továbbfejlesztik a gyermek pozitív képességeit, mert felnőttkorban ezekkel a képességekkel lesz a legnagyobb esélye a munkaerőpiacon való érvényesülésre.

Az Eleven Team Alapítvány szakemberei folyamatosan tájékoztatják a tanulási nehézséges, figyelemzavaros-hiperaktív gyermekek családjait azokról az egyéni és társadalmi folyamatokról, következményekről vagy eredményekről, amelyek segíthetik őket a mindennapokban.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +24 °C
Minimum: +12 °C

A fátyolfelhőzet, illetve erőteljes gomolyfelhő-képződés mellett a legtöbb helyen több órára kisüt a nap. Délutántól - elsősorban a Kelet-Dunántúl tágabb térségében - egyre nagyobb számban alakulhatnak ismétlődő jelleggel záporok, zivatarok. Helyenként intenzív, nagyobb mennyiségű csapadék is előfordulhat. Legkisebb eséllyel az északkeleti, keleti harmadban eshet. A délkeleti szelet többfelé élénk, helyenként erős lökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 22 és 27 fok között alakul, de néhol egy-két fokkal hűvösebb maradhat az idő. Késő estére 14 és 20 fok közé hűl le a levegő. Az időjárás-változás hátterében egy mediterrán ciklon közeledése áll, ami miatt gyenge kettősfronti hatás érvényesül.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra