
Élelmiszer-Biztonság


Hogyan tároljuk helyesen az élelmiszereket?
Az élelmiszer-eredetű megbetegedések 70 százaléka a háztartásokban történik, az élelmiszerek helytelen kezelése vagy tárolása miatt. Erre, azaz a személyes felelősségre és a megelőzést szolgáló jó gyakorlatokra hívja fel a figyelmet társadalmi célú kampányában a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).


A legveszélyesebb ételek várandósság alatt
A várandós kismamáknak számos életmódbeli tényezőre figyelmet kell fordítaniuk, hogy biztonságban tudhassák mind gyermekük, mind saját egészségüket. Ennek része az élelmiszer-biztonság is, amelynek kapcsán a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) egy kifejezetten kismamáknak szóló tájékoztató kiadványt jelentetett meg az anyák napja közeledtével.


Miről ismerhetjük fel a romlott ételt?
Komoly rosszullétet kockáztat meg, aki nem eléggé körültekintő, és véletlenül romlott ételt fogyaszt el. Ezért nem árt tudni, hogy milyen jelekre kell odafigyelni vásárláskor, illetve milyen óvintézkedéseket tehetünk meg otthon, hogy csökkentsük a veszélyt.


Mennyire biztonságos itthon halat venni?
Több mint 120 étteremben és élőhal-árusító helyen tartott kiemelt ellenőrzést az őszi-téli időszakban a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) halőri szolgálata. Az ellenőrzések több mint 10 százaléka kapcsán indult eljárás igazolatlan, illetve jelöletlen hal és haltermék forgalmazása miatt.




Gyógyszerkereső

A frontérzékenyek nálunk gyógyulnak!
Fejfájás? Vérnyomás? Fáradtság? Sok stressz?
Frontérzékeny lehet!
Fejfájás? Ingadozó vérnyomás? Rosszullétek? Szédülés? Álmatlanság? Fáradékonyság? Feszültség? Sok stressz?

Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával! Fejfájás? Vérnyomás? Rosszullét? Fáradtság? Idegesség? Sok stressz?
Több órára kisüt a nap, a megjelenő gomolyfelhőkből csak kevés helyen lehet zápor, zivatar. Megélénkül a nyugatias szél, 29, 35 fok között alakul a legmagasabb hőmérséklet. Kedden frontmentes marad az idő, és a következő napokhoz hasonlóan újra a kánikula okozza majd a legtöbb tünetet. Alvásproblémák léphetnek fel, napközben pedig álmosságérzet, koncentrálási problémák és kábaság jelentkezhet, csökken a teljesítőképesség. Fokozódik a migrénhajlam. A légszennyezettség alacsony, kissé növekszik. A légnyomás gyengén emelkedik.