Töltött olajbogyóval a gyomorégés ellen

A töltött olajbogyó egyik összetevője jelentheti a savas reflux egy igen komoly változatának a gyógymódját.

A nátrium-alginát, amely természetes formájában a barna algában megtalálható egyrészt csökkenti a gyomorégést, valamint megakadályozza, hogy sav vagy más gyomortartalom távozzon a szájba vagy az orrba, amely az úgynevezett csendes reflux egy tünete.

A csendes reflux egy nemrég azonosított betegség. Tünete, hogy a gyomortartalom egy része, például némi félig emésztett étel, gyomornedv- és sav visszaáramlik a torokba. Ezt egészséges esetben a nyelőcső szelepe és izmai akadályozzák, ha azonban ezek nem működnek megfelelően, a feltörekvő gyomorsav fájdalmat és gyomorégést okoz.

Kezelésére eddig olyan gyógyszereket alkalmaztak, amelyek semlegesítik a gyomorsavat, vagy csökkentik annak mennyiségét. A Southamptoni Egyetem kutatói remélik, hogy a sorba hamarosan a nátrium-alginát is bekapcsolódhat, mivel egyéb gyomorégési problémák kezelésére már alkalmazták.

A kísérlet résztvevőit három csoportba fogják osztani: egy részük protonpumpa-gátlót, más részük nátrium-alginátot, míg a többiek placebót fognak kapni.

Dr. Marcus Harbord, a Chelsea és Westminter Kórház valamint a Lister Kórház táplálkozástudományi tanácsadója így vélekedett a kutatásról: "Érdekes az ötlet. Azon alapul, hogy a nátrium-alginát gélt formál a gyomortartalom köré, amely így nem tud feláramlani. Így nem csak a sav, hanem minden egyéb is bent marad. A protonpumpa-gátló hatásos, de drága gyógymód, amit eddig főleg bizonyos kórházi fertőzések kezelésére alkalmaztak."

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Élet anafilaxiával

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +19 °C
Minimum: +11 °C

Nagyrészt erősen felhős vagy borult lesz az ég, viszont az északkeleti területeken többórás napsütés várható. Továbbra is főként hazánk délnyugati felében számíthatunk ismétlődő jellegű esőre, záporesőre, zivatarra. Északkeleten, keleten a legkisebb a csapadék esélye, máshol lokálisan, illetve a tartósabban csapadékos délnyugati részeken akár nagyobb területen hullhat kiadós mennyiség. A csapadékhajlam a nap második felében fokozatosan csökken. Általában a keleties, a Nyugat-Dunántúlon az északi szelet kísérhetik élénk, néhol erős lökések, de zivatarok környezetében is lehet szélerősödés. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 27 fok között alakul, a csapadékosabb délnyugaton mérhetjük az alacsonyabb, északkeleten a magasabb értékeket. Az időjárás-változás hátterében egy mediterrán ciklon közeledése áll, ami miatt gyenge kettősfronti hatás érvényesül.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra