Összefoglaló könyv a H1N1-ről és az oltásról

Hetekkel a járvány kitörése után már meg is jelent egy összefoglaló könyv a H1N1 influenzáról, és nem kevesebbre vállalkozik, mint hogy az új vírus terjedéséről, veszélyeiről, a védekezés lehetőségéről ad korrekt, pontos és érthető tájékoztatást.

A könyv ajánlója:

Az egész Európát megosztó viták közben - az A(H1N1)-vírus kiváltotta világjárvány halad a maga útján. Teljesen új vírus okozza a világjárványt, így általános a védettség hiánya. Az új vírus jóval gyorsabban terjed és agresszívebb, mint a megszokott szezonális influenzavírusok. Az eredmény: gyorsabban kialakuló és komolyabb szervi megbetegedések, jóval több szövődmény és haláleset, elsősorban a fiatalabbak között.

WHO-statisztikák szerint minden ezredik megbetegedett ember potenciálisan halálos áldozata lehet a pandémiának. Tény, hogy az A(H1N1)-világjárványban 2009 nyara óta a világon eddig meghalt közel tízezer beteg egyike sem volt beoltva az A(H1N1)-vírusfertőzés ellen, vagy ha kaptak esetleg védőoltást, akkor is már későn. Magyarország mind az oltóanyag-ellátottságot, mind az oltóanyag minőségét tekintve kedvező helyzetben van, miközben az utóbbi hetekben drámaian megnőtt az igazoltan A(H1N1)-fertőzésben meghaltak aránya Európában is.

Kik a legveszélyeztetettebbek? Kiknek ajánlott a védőoltás? Mik a jelenleg hozzáférhető oltóanyag jellemzői? Van-e a védőoltásnak ellenjavallata? A védőoltással kapcsolatos ellentmondó információk halmazában igyekszik tényszerű és naprakész információkkal eligazítást nyújtani, kételyeket oszlatni a szerzőpáros, akik a védőoltási kérdések és az immunológia közismert szakértői.

A kiadvány végén szereplő melléklet tartalmazza az oltópontok és a klinikai védőoltási tanácsadók elérhetőségeit.

A tartalomból:

Világjárványok (pandémiák) és szezonális járványok

Kik a veszélyeztetett, fokozott kockázatnak kitett csoportok?

Az influenza szövődményei és a megelőzés esélyei

Influenza elleni oltóanyagok

Gyakran ismétlődő kérdések a Fluval-P (Omninvest) vakcináról

A magyar oltóanyag alkotóelemei

A védekezés egyéb lehetőségei az influenza ellen

Az influenza elleni oltások ellenjavallatai

Influenzaoltási szótár

Oltópontok Magyarországon

Klinikai védőoltási tanácsadók

A könyv két szerzője elismert szaktekintély:

Dr. Mészner Zsófia az Országos Gyermekegészségügyi Intézet főigazgatója. Tagja az Infektológiai Szakmai Kollégium mellett számos, a gyermek-infektológiát és a vakcinológiát érintő nemzetközi tudományos testületnek, társaságnak, és Dr. Réthy Lajos Attila gyermekgyógyász, allergológus-immunológus, humángenetikus főorvos.

www.gyogyhir.hu .

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Élet anafilaxiával
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +25 °C
Minimum: +12 °C

A gomolyfelhők nagyrészt feloszlanak, leginkább fátyolfelhők lesznek felettünk. A csapadékgócok az északkeleti tájak kivételével lecsengenek, ott viszont még hajnalban is előfordulhat néhol zápor, esetleg zivatar. Néhol párássá válhat a levegő. A légmozgás többnyire mérsékelt marad. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 9 és 14 fok között alakul, ennél néhány fokkal hidegebb a hidegre hajlamos helyeken valószínű. Kedden érkezik a következő front, addig nem kell fronthatásra számítani.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra