Magnóliakivonattal a rák ellen

A magnóliát, ezt a kellemes illatú virágot régóta használják a Távol-Keleten gyógyításra, elsősorban a szorongás kezelésére. A magnólia egyik hatóanyaga a nyakon, illetve a fejen jelentkező daganatos betegségek ellen is nagyon hatásos.

Az Oncotarget című szaklapban megjelent tanulmány szerzői szerint a magnóliában található egyik vegyület, a honokiol igen hatékony lehet a fejen, illetve a nyakon megjelenő daganatok elleni küzdelemben.

Szájüregi daganat: kit fenyeget, milyen tünetei vannak? Magyarországon évente mintegy 3 ezer embernél fedeznek fel szájüregi rákot, a daganat következtében csaknem 1700 beteg hal meg minden évben. Kattintson! A fejen és a nyakon kialakuló daganatok meglehetősen gyakoriak a dohányzók , illetve az alkoholt nagy mennyiségben fogyasztók körében. Az amerikai National Cancer Institute adatai szerint ezeknek a daganattípusnak 50 százalékos a túlélési aránya, és mintegy 20 000 amerikai veszíti életét évente miattuk.

A magnóliafa kérgében található vegyület, a honokiol, a kutatások szerint képes megállítani a nyakon és fejen található daganatok terjedését. A kutatók rájöttek, hogy a honokiol gátolja egy fehérje, az EGFR (epidermal growth factor receptor) működését. Korábban már bebizonyították, hogy a nyakon, illetve fejen található daganatok nagy részénél ebből a fehérjéből túlságosan sok termelődik. A mostani kutatásból az is kiderült, hogy a honokiol hatékonyabb, mint a jelenleg ezen daganattípusok kezelésére használt gyógyszer, a gefitinib.

A magnólia-kivonat segíthet a rák elleni harcban
A magnólia-kivonat segíthet a rák elleni harcban

A honokiolt egyelőre csak emberi daganatokból vett sejteken (szájüregi-, gége-, nyelv- és garatrák-sejtekkel), illetve egereken kísérleteztek, és a vegyület mindegyikkel szemben nagyon hatásosnak bizonyult. A szakemberek szerint a honokiolt nagyszerűen lehetne alkalmazni önállóan, és egyéb daganatellenes szerekkel együttesen is.

A kutatást a Veterans Affairs és a University of Alabama szakemberei végezték, dr. Santosh K. Katiyar vezetésével. Dr. Katiyar korábban több növényi vegyülettel is kísérletezett, például a zöld teában és a szőlőmagban található fitokemikáliák daganatellenes hatásait vizsgálta.

A fej és a nyak területein található daganatoknál az alkoholfogyasztás és a dohányzás mellett jelentős rizikótényező a HPV , vagyis a humán papilloma vírus. A gége-, szájüreg- és garatrák esetében nagyon sokáig tünetmentes a beteg. A tünetek csak később, a betegség előrehaladottabb stádiumában jelentkeznek. Ezek közé tartozik a tartós rekedtség, az idegentest-érzés vagy gombócérzés a torokban, a véres köpet, illetve a beszédhang megváltozása.

Forrás: PublMed

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +17 °C
Minimum: +2 °C

A még felhősebb tájakon is gomolyosodik a felhőzet, így ott is, mint másutt napos, gomolyfelhős idő várható. Legfeljebb néhol fordulhat elő kisebb záporeső. A déli szél az ország nyugati felén megélénkül, melyhez Sopronnál olykor erős széllökések is társulhatnak. A délutáni 15, 20 fokról késő estére 5 és 12 fok közé hűl le a levegő. Fronthatás várhatóan nem okoz napközben kellemetlenséget, a frontérzékenyek tünetei így várhatóan tovább enyhülnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra