Jóban vagy "azzal" ott lent?
Micsoda kérdés ez? Egyszerű! Annak, aki fennakad rajta, valószínűleg gondjai vannak ezzel a "barátsággal". Mert a nemi szervünkre (mi nők) nem tudunk úgy tekinteni, mint a férfiak, akik gyakran a haverjuknak tekintik a péniszüket.
Csiklóm, csiklóm, mondd meg nékem...
Szexológusok, szexuálpszichológusok hosszú órákig tudnának mesélni tapasztalataikról, hogy milyen gyakran fordulnak meg náluk olyan nők, akik nem ismerik a saját testüket, nem merik megérinteni magukat "ott".Tudta-e?
8000 idegszál van a csiklóban, kétszer annyi, mint a péniszben.
Ám jó, ha tudjuk, hogy ha elfojtjuk a nemi szervünkkel, nemiségünkkel kapcsolatos érzéseinket, gondolatainkat (mert például bűnösnek gondoljuk), akkor ez az egész személyiségre hatással lesz. Aki a "kínos" gondolatokat, érzelmeket a tudattalanba száműzi, az énközpontúvá válik, kevés feszültséget bír elviselni, az érdeklődési területe beszűkülhet.
Minek nevezzelek? Ki is vagy te?
A névadás egyfajta viszonyt jelöl. A név lehet kedves, pajkos, bizalmaskodó, vicces, erotikus, gúnyolódó, távolságtartó. Nagyon is utal arra, hogy ki miként viszonyul a nemi szervéhez.
Szégyen és (gy)alázat
Aki jóban van a szeméremtestével, annak felszabadultabb a szexuális élete, intenzívebb gyönyör átélésére képes, valamelyest tudja irányítani a teste működését, kevésbé kiszolgáltatott a partnerének.A hüvelyváladékhoz való viszonyunk is elég furcsa: szégyellnivalónak, betegnek, kezelendőnek tartjuk, pedig a normális, egészséges hüvely tiszta, (férfiak számára) kellemes illatú. Azok, akik nincsenek barátságban a nemiségükkel, az egészséges hüvelyváladékot is szégyenletesnek érzik, mindenáron tisztasági betéttel fogják fel.
A másik véglet persze az, amikor valaki tudomást sem vesz arról, ami a két lába között van, nem is nézte még meg soha, hogy milyen az, és még megmosni sem meri. Számára a szexualitásban valószínűleg nem elfogadható az orális játék.
Gyermekkori élmények felnőttként
Az önértékelésért, a nemi öntudat kifejlődéséért a gyermekkorban kell sokat tenni. Ezzel a megállapítással persze mit is kezdjen az, aki már felnőtt, és gyermekkorában negatív ingerek érték?Érdekesség
Nehezíti a helyzetet az is, hogy ma már egyre több nő érzi úgy: szexualitáshoz csak a szép, csinos, kívánatos nőknek van joguk, hiszen a tévében ilyen "normát" látnak.
Felszabadító lehet az is, ha az interneten nézelődik az illető, és lát sokféle különböző vulvát, szeméremtestet. Vannak ilyen jellegű kiállítások is, például a Születés Hete rendezvényein. Ezek felszabadítóan hathatnak, mert kiderül, hogy amit néven sem mert nevezni, vagy szégyellnivalónak, csúnyának tartott, az milyen szép, különleges és természetes lehet.
Mint írja, emiatt felnőttként is szégyenérzet, rejtegetési kényszer fűződik az intim tájékunkhoz, a szavakba rejtett elutasítások egy életre megnehezítik a nemiség megélését.
Felhasznált irodalom: Eve Ensler: Vaginamonológok, C. Molnár Emma: A nő ezer arca, Nők Lapja