Fürdőkbe menekülnek a magyarok
Többen fürdőznek, országszerte magas a fürdők látogatottsága, sok a belföldi és külföldi vendég - számolt be Boros László Attila, a Magyar Fürdőszövetség elnöke.
Országszerte sokan látogatják a fürdőket
Ha az időjárás egész augusztusban hasonlóan forró marad, több fürdő rekord vendégszámot érhet el idén - tette hozzá Boros László Attila, aki kitért arra is, hogy június második felében és júliusban nehezen indult a szezon a magyarországi fürdőkben a hűvösebb idő miatt, de ezt most felváltotta a tartós meleg.

Aláhúzta, hogy ez egyértelműen kedvez a fürdőknek, az üzemeltetők növekvő vendégforgalomról számoltak be, több fürdő telt házzal üzemel, és hosszabb nyitva tartással várja a vendégeket. Elmondta, hogy a Strandok éjszakáján is több fürdő is telt házzal üzemelt, és nagy volt az érdeklődés a rendezvényre.
Kevés magyar fürdő nyereséges
2018. július 4-én számoltunk be róla, hogy Magyarországon 86-ből csak 20 gyógyfürdő nyereséges. "Jelentősen bővült a magyarországi fürdők vendégforgalma tavaly, az előzetes adatok szerint 6-7 százalékkal több, közel 42 millió vendéget fogadtak" - mondta akkor Boros László Attila a Magyar Turisztikai Szövetség sajtóbeszélgetésén.
A fürdőszövetség elnöke korábban rámutatott, hogy az ország tíz leglátogatottabb úti célja között 9 fürdőváros, 8 gyógyhely van. Az országban 564 közfürdő működik, köztük 86 gyógyfürdő, de csak a 20 legnagyobb tud stabilan nyereséget termelni, amit az ágazat legnagyobb tragédiájának nevezett. Boros a fürdőszolgáltatások 27 százalékos áfáját is "óriási problémának" nevezte, miután a környező országok között ez a legmagasabb, ami komoly versenyhátrány az ágazatnak. Hogy mindennek mi az oka, kiderül korábbi cikkünkből.

A magyarok fele nem tud utazni
2018. július 2-án számoltunk be róla, hogy az Eurostat adatai szerint a magyarok 48,8 százaléka nem utazott sehová 2016-ban. Ennek indokaként 46,4 százalékban pénzügyi nehézségeket, 22,1 százalékban egészségügyi, 3,5 százalékban családi okokat és egyéb kötelezettségvállalásokat jelöltek meg. Az otthon maradók 15,2 százaléka munkára vagy tanulásra hivatkozott, 2,9 százaléka pedig nem kívánt semmilyen utazást tenni.