Kevés a táppénz, inkább betegen dolgozunk? Van más megoldás is!

2011-ben felére csökkent a táppénz maximális napi összege, emiatt fennáll a veszély, hogy a munkavállalók betegség esetén inkább nem mennek betegszabadságra, sőt csak akkor fordulnak orvoshoz, ha már nagy a baj. Az orvosok szerint azonban életveszélyes lehet, ha bizonyos betegségeknél halogatják a kezelést. Rosszindulatú daganat, szívproblémák esetén például nem szabad várni, de kisebb problémák is súlyos betegségekké fejlődhetnek. De mit lehet tenni, ha a hónapokig tartó betegség miatt az egész család megélhetése veszélybe kerül?

A legtöbb család nem engedheti meg magának, hogy akár hónapokig lemondjon a jövedelme jelentős részéről, márpedig egy hosszú kezeléssel járó, nem várt betegségnél ez is előfordulhat.

"A családok biztos megélhetéséhez nem elég, ha hónapról hónapra kijönnek a bevételükből. Számos okból előfordulhat, hogy a havi keresetük egy része kiesik. Ezért szükséges, hogy anyagi tartalékkal vagy megfelelő baleset- és életbiztosítással rendelkezzenek, amely a gyógyulás hónapjai alatt pótolni tudja a családi kassza hiányát" – mondta el Kuruc Péter, a K&H Biztosító élet- és bankbiztosítási üzletágának vezetője.

Márpedig az egészséggel nem szabad játszani, és nem szabad anyagi okok miatt halogatni a gyógyulást: "Egyre többször találkozunk olyan esetekkel, amikor szinte az utolsó pillanatban fordulnak hozzánk. Sajnos olyan is előfordul, hogy valaki addig halogatja a problémát, amíg már túl késő. A férfiakra jellemző inkább, hogy nem szívesen szánják rá magukat a kezelésre, mert nem akarnak kimaradni a munkából. Ez viszont az életükbe is kerülhet, például a szívbetegségeknél vagy a rákos megbetegedéseknél. Minél tovább várnak, annál veszélyesebbé válhat az állapotuk. Ez egy ördögi kör" – mondta el dr. Vértes András kardiológus főorvos.

"Ha egy súlyos betegség miatt kiesik egy kereset, a táppénz nem nyújt megfelelő, hosszú távú megoldást. Ráadásul az egészségügyi kezelés sokszor plusz kiadásokkal is jár. Fontos azonban, hogy egészségi probléma esetén egy munkavállaló ne a pénzhiány miatti félelemből odázza el a kezelést. Érdemes ezért hosszú távon gondolkodni és felkészülni a váratlan helyzetekre. Ma már vannak olyan biztosítások, amelyek kifejezetten hirtelen jelentkező és hosszú kezelést igénylő betegségekre nyújtanak megoldást" - mondta Kuruc Péter.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Élet anafilaxiával

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +23 °C
Minimum: +12 °C

Erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, de a legtöbb helyen több órára kisüt a nap. Átmenetileg kevesebb, majd délutántól több helyen várható ismétlődő zápor, zivatar. Helyenként intenzív, nagyobb mennyiségű csapadék is előfordulhat. Legkisebb eséllyel az északkeleti harmadban eshet. A délkeleti szelet többfelé élénk, helyenként erős lökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 21 és 26 fok között alakul, azonban a tartósabban csapadékos helyeken ennél hűvösebb maradhat az idő. Fronthatással nem kell számolni, úgyhogy végre egy nap igazi pihenés jut az arra érzékenyeknek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra