Budapest egyetlen kihelyezett inkubátora a Semmelweis Egyetemen van

Újra van kihelyezett életmentő inkubátor a fővárosban, mégpedig a Semmelweis Egyetem II. sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájánál, az intézmény oldalbejáratánál, tehát kevésbé forgalmas környezetben.

A készülék szükségességére az elmúlt hetek tragikus csecsemőgyilkosságai hívták fel az intézmény vezetőinek figyelmét. A klinika, mint a hazai szülészeti és koraszülött ellátás vezető intézménye egyre jobban érzékeli azokat a társadalmi feszültségeket, amelyek gyakran bűncselekményekbe torkollnak. Az inkubátorral ezt szeretnék megelőzni és alternatívát nyújtani a rossz helyzetben lévő családoknak - emelték ki az inkubátor kihelyezése és az 5. Koraszülöttek Napja alkalmából. A készüléket a Dutchmed Kft. segítségével vásárolták meg.

Magzatfejlődés

Korábban a Schöpf - Mérei Kórház bejáratánál szintén volt ilyen berendezés. A kórház bezárásával azonban nem volt a fővárosban olyan egészségügyi intézmény, ahol a krízishelyzetben lévő anyák gyermeküket elhelyezhették volna. Az új készülék remélhetőleg segíti azokat az anyákat, akik névtelenségüket megtartva szeretnének lemondani gyermekükről, de biztonságban szeretnék őt tudni. Az inkubátorba kerülő csecsemőknek a Fővárosi Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat segítségével keresnek örökbefogadó családot.

Az új feladat mellett a klinika továbbra is fontosnak tartja, hogy a koraszülöttek problémái minél szélesebb nyilvánosságot kapjanak. A koraszülés és a koraszülöttség nem csak a családoknak jelent kihívást, hanem a társadalom számára is. Egy fejlett ország saját egészségügye iránti elkötelezettségének egyik legfontosabb ismérve a koraszülöttek túlélése, a csecsemőhalálozás, és a koraszülöttek fejlesztése.

Ma Magyarországon a koraszülés népegészségügyi probléma: mind a mai napig az újszülöttek 8 - 10 százaléka idő előtt jön a világra. Ezt a számot csak fokozza a mesterséges terhességek számának emelkedése, és az először szülő édesanyák egyre idősödő korosztálya.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Élet anafilaxiával

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +24 °C
Minimum: +12 °C

A fátyolfelhőzet, illetve erőteljes gomolyfelhő-képződés mellett a legtöbb helyen több órára kisüt a nap. Délutántól - elsősorban a Kelet-Dunántúl tágabb térségében - egyre nagyobb számban alakulhatnak ismétlődő jelleggel záporok, zivatarok. Helyenként intenzív, nagyobb mennyiségű csapadék is előfordulhat. Legkisebb eséllyel az északkeleti, keleti harmadban eshet. A délkeleti szelet többfelé élénk, helyenként erős lökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 22 és 27 fok között alakul, de néhol egy-két fokkal hűvösebb maradhat az idő. Késő estére 14 és 20 fok közé hűl le a levegő. Az időjárás-változás hátterében egy mediterrán ciklon közeledése áll, ami miatt gyenge kettősfronti hatás érvényesül.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra