A gén, ami csökkenti a tüdőrák rizikóját

Az Amerikai Nemzeti Rákkutató Intézet munkatársai egy génvariánsról számoltak be, mely csökkenti a tüdőrák kialakulásának kockázatát.

Az NFKB1 nevű gén gyulladásban és immunitásban betöltött szerepe régóta ismert. A gén működése érdekes lehet a daganatképződés szempontjából is, ugyanis a megfelelően működő immunrendszer képes lehet a daganatsejtek elpusztítására.

Meredith Shiels és munkatársai szerint az gén NFKB1 variánsa a gyulladás és az immunrendszer szabályozásán keresztül gátolja a tüdőrák kialakulását. A tüdőrákos és 450 egészséges egyénben 1400, gyulladással kapcsolatba hozható gént tanulmányozott, és megállapították, hogy az NFKB1 gén rs4648127 variánsa érintett a rákkockázat mérséklésében, 21-44 százalékos a rizikócsökkenés.

Mindazonáltal a megfigyelt jelenség további vizsgálódást igényel. Emellett a kutatás csak a kockázatcsökkenést tárta fel, az ok-okozati viszonyra nem világított rá.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +17 °C
Minimum: +2 °C

Napos, gomolyfelhős idő várható. Legfeljebb néhol fordulhat elő délután kisebb záporeső. A délire, délnyugatira forduló szél az ország nyugati felén megélénkül, melyhez Sopronnál olykor erős széllökések is társulhatnak. A délutáni 15, 20 fokról késő estére 5 és 12 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra