Hogyan ápoljuk télen a bőrünket?

A száraz, hideg levegő kimeríthető a bőr nedvességraktárait, és jellegzetesen viszkető, égő érzéshez vezethet, de néhány egyszerű lépéssel megelőzhető a kellemetlen probléma.

Dr. Robyn Gmyrek , a Kolumbiai Egyetem bőrgyógyász szakértője arra hívja fel a figyelmet, hogy érdemes petrolátum alapú, krém állagú hidratálókat használni. Közvetlenül fürdés után, a nedves arcra felkenve még hatékonyabbak, mert a bőr még több vizet és tápanyagot szív magába. Az érzékeny bőrűek válasszanak illatanyag- és lanolinmentes terméket!

Célszerű naponta egy-két alkalommal megtisztítani az arcot , de ennél többször semmiképp. Akkor ugyanis még jobban kimerülnek a bőr természetes nedvességraktárai. A szakértő szerint télen nem szükséges mindennap szappant vagy más tisztító kozmetikumot használni, olykor a víz is elég. Különös figyelmet kell fordítani az arc, a kezek, a lábfejek és a testhajlatok tisztán tartására, de az erőteljes, dörzsölő mozdulatok elkerülésével.

"A túl forró víz és a szappan tovább száríthatja a bőrt" - mondja Dr. Gmryrek, aki rövid, langyos zuhanyzást javasol azoknak, akik a téli viszketéstől szenvednek. Nekik érdemes olyan kozmetikumokat beszerezni, melyek kifejezetten érzékeny bőrűek számára készültek, és többnyire a gyógyszertárakban kaphatóak. A kiadós krém, vagy a vazelin típusú testápoló használata is javasolt.

Mondjunk le a forró fürdőről!

A beltéri párásítók segítenek megakadályozni, hogy a szoba levegője túl szárazzá váljon. Szabad levegőn pedig célszerű a lehető legnagyobb testfelület eltakarására törekedni, illetve tartózkodni az erős széltől, a szélsőségesen alacsony hőmérsékleti körülményektől, valamint a túlzott napsugárzástól. A szoláriumok és az egyéb mesterséges barnítási módszerek károsíthatják a hámréteget, továbbá a bőrrák kockázatát is növelik.

Amennyiben a bőrszárazság és a viszketés hosszú időn keresztül fennáll, mindenképpen fel kell keresni egy bőrgyógyászt - zárja a tanácsait Dr. Gmyrek.

A kellemetlen feszülő érzet a bőrszárazság tipikus jele. Ezek mellett, attól függően, hogy mennyire vészes a helyzet, akár be is repedezhet, kipirosodhat a bőr, ami viszont már nem csak kellemetlen, de látványos is lehet. Amikor a hőmérséklet leesik, bőrünk zsírtermelése nagy mértékben csökken. A rendkívül száraz bőr ezért általában nem csak víz-, hanem zsírhiányos is, és a nedvesség pótlása csak átmenetileg jelent megoldást. Általában azok a bőrszárazság elleni termékek a leghatékonyabbak, melyek a bőr védő zsírrétegét is helyreállítják. A lipidek ugyanis egy védő filmréteget képeznek, amely magába zárja a nedvességet, így segíti a bőr természetes vízháztartását.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +17 °C
Minimum: +2 °C

A még felhősebb tájakon is csökken a felhőzet, a záporok megszűnnek. A déli szél többnyire mérsékelt marad. Késő estére 5 és 12 fok közé hűl le a levegő. Fronthatás várhatóan nem okoz napközben kellemetlenséget, a frontérzékenyek tünetei így várhatóan tovább enyhülnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra