Meglepő módszer a szorongás kezelésére

Tudatos álmodás során az emberek nemcsak azzal vannak tisztában, hogy éppen álmodnak, hanem képesek tudatosan befolyásolni is a képzeletükben lejátszódó cselekményeket. Akár betegségek kezelésében is hasznossá válhat.

Mit jelentenek a visszatérő álmok? Részletek itt.

"A tudatos álmodás a REM álom és az ébrenléti állapot között helyezkedik el. A szokványos álomtól eltérően a tudatos álom során olyan agyterületek is aktívak, amelyek a munkamemóriában és a magasabb kognitív funkcióban (például a tervezésben és a viselkedés kontrolljában) játszanak szerepet" - írta meg összefoglaló cikkében az OTSZ Online . Bár a módszer elsajátítása alapvetően hónapokba, évekbe is telhet, a lehetséges előnyök miatt mégis számos kutatás vette már górcső alá.

Frankfurti kutatók például elektromos ingerek segítségével az esetek többségében képesek voltak mesterségesen is előidézni a tudatos álmodás állapotát. És ez még nem minden, ugyanis több ígéretes kísérlet is lezajlott annak érdekében, hogy az álmodó képes legyen kommunikálni a külvilággal.

A tudatos álmodás segítségével képesek lehetünk úrrá lenni rémálmainkon
A tudatos álmodás segítségével képesek lehetünk úrrá lenni rémálmainkon

Az Osnabrück Egyetem tudósai fény- és hangjeleket egyaránt sikerrel juttattak be tesztalanyaik álmaiba, és kihasználva, hogy az ember ilyenkor is képes tudatosan mozgatni a szemeit, visszajelzést is kaptak tőlük. Az egyik kísérletben számok Morse-kódját lejátszva adtak fel nagyon egyszerű matematikai feladványokat a résztvevőknek, akik közül többen helyesen oldották meg azokat, majd szemmozgással a kapott eredményt is hibátlanul közölték. Egy amerikai kutató, Remington Mallett ennél is tovább jutott: az agyi aktivitás monitorozásával képes volt képernyőn is megjeleníteni, ahogy az álmodók képzeletben egy kurzort irányítanak.

Mindez igen hasznos lehet a jövőben a rémálmok átalakítása terén, elősegítve olyan betegségek pszichoterápiás kezelését, mint a szorongásos zavarok és a poszttraumatás stressz szindróma ( PTSD ).

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +17 °C
Minimum: +2 °C

A még felhősebb tájakon is gomolyosodik a felhőzet, így ott is, mint másutt napos, gomolyfelhős idő várható. Legfeljebb néhol fordulhat elő kisebb záporeső. A déli szél az ország nyugati felén megélénkül, melyhez Sopronnál olykor erős széllökések is társulhatnak. A délutáni 15, 20 fokról késő estére 5 és 12 fok közé hűl le a levegő. Fronthatás várhatóan nem okoz napközben kellemetlenséget, a frontérzékenyek tünetei így várhatóan tovább enyhülnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra