A hőségtől így óvhatjuk meg a kutyát

A napok óta tartó kánikula nyomán kedden hőségriadó lépett életbe Magyarországon. Az Orpheus Országos Állatvédő és Természetbarát Közhasznú Egyesület összefoglalta, hogyan védhetjük meg a kutyákat a rekkenő hőségtől.

Milyen tünetek figyelmeztethetnek kiszáradásra kutyáknál? Részletek itt.

A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házikedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, ami hosszabb távon az elpusztulásukhoz vezethet - figyelmeztet a hétfőn kiadott közleményében az állatvédő szervezet. Bár kedvencünket ilyenkor is fontos rendszeresen sétálni vinni, a napsütésben felhevült aszfaltot azonban érdemes elkerülni, mert könnyen égési sérüléseket okozhat az eb mancsán.

A nagy nyári hőségtől kedvencünket is óvnunk kell
A nagy nyári hőségtől kedvencünket is óvnunk kell. Fotó: Getty Images

Az Orpheus Állatvédő Egyesület ezen felül négy pontban foglalta össze a legalapvetőbb tanácsokat kutyagazdik számára a hőség kapcsán:

  • a nagy nyári hőségben se feledkezzünk el a játékról és a nagyobb sétákról, amelyeket időzítsünk kora délelőttre vagy késő délutánra;
  • kedvencünk számára mindig legyen olyan hűvös hely, ahova a napsugárzás elől szabadon el tud bújni;
  • kedvencünknek az élelem mellé naponta többször friss ivóvizet is kell biztosítani;
  • kutyát semmi esetre se hagyjunk egyedül autóban (még nyitott ablaknál se), mert a tűző napon a belső hőmérséklet nagyon gyorsan az egekbe szökhet.

A túlmelegedés jelei kutyáknál

Az egészséges kutyák átlagos testhőmérséklete 39 Celsius-fok körüli. Ennek alig több mint 2 fokos emelkedése már több szerv együttes összeomlását, károsodását okozhatja. Milyen tényezők okozhatnak hipertermiát kutyáknál? Mely tünetek esetén érdemes mihamarabb állatorvoshoz fordulni? A témáról ide kattintva olvashat bővebben.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +19 °C
Minimum: +11 °C

Nagyrészt erősen felhős vagy borult lesz az ég, viszont az északkeleti területeken többórás napsütés várható. Továbbra is főként hazánk délnyugati felében számíthatunk ismétlődő jellegű esőre, záporesőre, zivatarra. Északkeleten, keleten a legkisebb a csapadék esélye, máshol lokálisan, illetve a tartósabban csapadékos délnyugati részeken akár nagyobb területen hullhat kiadós mennyiség. A csapadékhajlam a nap második felében fokozatosan csökken. Általában a keleties, a Nyugat-Dunántúlon az északi szelet kísérhetik élénk, néhol erős lökések, de zivatarok környezetében is lehet szélerősödés. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 27 fok között alakul, a csapadékosabb délnyugaton mérhetjük az alacsonyabb, északkeleten a magasabb értékeket. Az időjárás-változás hátterében egy mediterrán ciklon közeledése áll, ami miatt gyenge kettősfronti hatás érvényesül.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra