Pikkelysömör: váratlanul felbukkanó és eltűnő foltok
Száraz, hámló, fehéres foltokA pikkelysömör krónikus, kiújulásra hajlamos bőrbetegség, amelyet különböző nagyságú, száraz, jól körülírt, ezüstfehér, hámló és kiemelkedő foltok jellemeznek.
Amit a pikkelysömörről tudni kell


Miért fontos a kezelés?
A betegséget sokan csak esztétikai bőrbetegségnek tartják, pedig a pikkelysömör súlyos, gyakran társbetegségekkel járó egészségügyi állapot. A súlyos pikkelysömör nagymértékben befolyásolhatja a betegek életminőségét, felboríthatja a betegek pszichés egyensúlyát, sok esetben akár depresszióhoz is vezethet.
Amennyiben pikkelysömörös tüneteket fedez fel magán, vagy meglévő pikkelysömöre nem javul legalább 3 hónap kezelés ellenére sem, keresse fel háziorvosát (enyhe pikkelysömör esetén) vagy az országban 9 helyen működő pszoriázis centrumok egyikét, ahol tapasztalt szakorvosok lesznek az Ön segítségére.
Pszoriázis-centrumok
Milyen típusú pszoriázisom van?
A pikkelysömörnek öt fő típusa ismert:- plakkos
- guttált
- inverz
- pusztulózus
- erythroderma
Hol alakul ki a pikkelysömör?
A betegség jellemzően a hajas fejbőrön, a végtagok feszítő felszínén, főleg a könyökön és a térdeken, a háton és a farpofákon jelentkezik, de bizonyos esetekben az egész testfelület érintett lehet. A betegség során különböző nagyságú, száraz, jól körülírt, ezüstfehér, hámló és kiemelkedő foltok alakulnak ki.A foltok heg hátrahagyása nélkül gyógyulnak és a haj növekedése sem károsodik. A foltok összefolynak, növekedésük során különböző alakzatokat hozhatnak létre. A körmön is jelentkezhetnek elváltozások. Ritkán az ízületekben gyulladás alakulhat ki.
Értékelje a cikket!