
Napi egészség
Immunerősítés



Így üzen a testünk, ha probléma van az immunrendszerünkkel
Azt talán sokan sejthették, hogy az állandó fáradtság, vagy az elhúzódó betegség a gyenge immunrendszerre utalhat, szervezetünk azonban apróbb, kevésbé egyértelmű jeleket is küldhet, ha baj van. Az alábbi tünetek esetén érdemes mielőbb elkezdeni az immunerősítést.





D-vitamin: valóban segít a vírusok ellen?
Már száz évvel ezelőtt felfigyeltek arra, hogy D-vitamin-hiányban szenvedők gyakrabban kapnak el fertőzéseket. A mostani pandémia pedig ismét ráirányította a figyelmet a hiányállapot okozta veszélyre, illetve arra, hogy megfelelő D-vitamin-pótlással csökkenthetjük az új típusú koronavírus-fertőzés és a súlyos lefolyású COVID-19 kockázatát.


„Gyanús, ha a strandbüfében túl hosszú az étlap”
A nyár sokak kedvenc évszakja, érdemes azonban hozzátenni, hogy a kellemesen meleg időjárást a többi között számos olyan kórokozó is élvezi, amelyekkel elfogyasztott ételeink útján kerülhetünk kapcsolatba. Nem véletlen tehát, hogy ezekben a hónapokban gyakoribbá válnak az élelmiszer-eredetű megbetegedések. Szakembert kérdeztünk arról, hogyan mérsékelhetjük akár otthonunkban, akár vendéglátóhelyeken a fertőzésveszélyt.



Erősítsük immunrendszerünket vassal
Ha nem akarunk lépten-nyomon ágynak esni valamilyen betegség miatt, célszerű különféle módszerek segítségével támogatni védőpajzsunkat, az immunrendszerünket. Kevesen tudják, de a szervezet megfelelő vasszintje is hozzájárul ahhoz, hogy erősek, ellenállóak legyünk, így súlyos hanyagság elfelejtkezni ennek a nyomelemnek a fontosságáról.


Koronavírus: így erősítsük az immunrendszerünket
Vírusjárványok, így a mostani koronavírus-járvány idején is rendkívül fontos, hogy immunrendszerünk megfelelően működjön. Mit tehetünk ennek érdekében? A témával kapcsolatos legalapvetőbb információkat az Emberi Erőforrások Minisztériuma Egészségügyért Felelős Államtitkársága foglalta össze.


A legjobb természetes immunerősítő módszerek
Az ősz beköszöntével egyre többen küzdenek náthával, megfázással, de az influenzaszezonban az előbbiekre jellemző orrfolyásos, köhögéses tünetek magas lázzal és levertséggel is társulhatnak. Ha szeretnénk elkerülni a betegség miatt ágyban töltött napokat, érdemes még időben felkészíteni immunrendszerünket a vírusok és baktériumok támadása ellen.











Olvassa el aktuális cikkeinket!



Majomhimlő: a WHO szerint még nincs vészhelyzet
A majomhimlő terjedése egyelőre nem jelent globális egészségügyi veszélyhelyzetet – közölte szombaton Tedrosz Adhanom Gebrejeszus, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatója. Hozzátette ugyanakkor, hogy mindenképpen aggasztó a mostani járványkitörés.







Frontérzékeny? Vírus stresszes?
Gyors segítség a szakértőtől!
Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával!
A napsütés mellett gomolyfelhők is képződnek, de ezekből csapadék nem alakul ki. Igazi hőség várható, az időnként megélénkülő délies szél mellett 31, 37 fok között tetőzik a hőmérséklet. Hétfőn ismét a kánikula terheli meg a szervezetet. A szívbetegek különösen veszélyeztetettek, de még az egészségesek körében is előfordulhat rosszullét, szédülés és vérnyomáspanaszok is. A déli órákban kerülendő a tűző napon tartózkodás! Gyakoriak a fejfájásos tünetek is, sokan alvásproblémáktól szenvednek. A légszennyezettség közepes, kissé növekszik. A légnyomás alig változik.