
Napi egészség
Immunerősítés











Jelek, hogy probléma van az immunrendszerünkkel
Azt talán sokan sejthették, hogy az állandó fáradtság, vagy az elhúzódó betegség a gyenge immunrendszerre utalhat, szervezetünk azonban apróbb, kevésbé egyértelmű jeleket is küldhet, ha baj van. Az alábbi tünetek esetén érdemes mielőbb elkezdeni az immunerősítést.




D-vitamin: valóban segít a vírusok ellen?
Már száz évvel ezelőtt felfigyeltek arra, hogy D-vitamin-hiányban szenvedők gyakrabban kapnak el fertőzéseket. A mostani pandémia pedig ismét ráirányította a figyelmet a hiányállapot okozta veszélyre, illetve arra, hogy megfelelő D-vitamin-pótlással csökkenthetjük az új típusú koronavírus-fertőzés és a súlyos lefolyású COVID-19 kockázatát.




Erősítsük immunrendszerünket vassal
Ha nem akarunk lépten-nyomon ágynak esni valamilyen betegség miatt, célszerű különféle módszerek segítségével támogatni védőpajzsunkat, az immunrendszerünket. Kevesen tudják, de a szervezet megfelelő vasszintje is hozzájárul ahhoz, hogy erősek, ellenállóak legyünk, így súlyos hanyagság elfelejtkezni ennek a nyomelemnek a fontosságáról.


Koronavírus: így erősítsük az immunrendszerünket
Vírusjárványok, így a mostani koronavírus-járvány idején is rendkívül fontos, hogy immunrendszerünk megfelelően működjön. Mit tehetünk ennek érdekében? A témával kapcsolatos legalapvetőbb információkat az Emberi Erőforrások Minisztériuma Egészségügyért Felelős Államtitkársága foglalta össze.


A legjobb természetes immunerősítő módszerek
Az ősz beköszöntével egyre többen küzdenek náthával, megfázással, de az influenzaszezonban az előbbiekre jellemző orrfolyásos, köhögéses tünetek magas lázzal és levertséggel is társulhatnak. Ha szeretnénk elkerülni a betegség miatt ágyban töltött napokat, érdemes még időben felkészíteni immunrendszerünket a vírusok és baktériumok támadása ellen.








A nap nagyobb részében többnyire borult lesz az ég, és szinte országszerte várható csapadék, döntően eső. Várhatóan északkeleten is fokozatosan szűkül a havazás területi kiterjedése, és ott is egyre több helyen válthat vegyes halmazállapotba (havas eső, fagyott eső, esetleg átmeneti ónos eső), majd esőbe a csapadék - legtovább Észak-Borsodban és az Északi-középhegység magasabban fekvő tájain havazhat. Délután nyugat felől egyre többfelé válik szakadozottabbá a felhőzet, és szűnik meg a tartós csapadék, ugyanakkor estefelé a Dunántúl fölé záporok sodródhatnak be északnyugati irányból. Délkeleten reggel, délelőtt néhol erős lökések is kísérhetik a délies irányú szelet, amely napközben egyre nagyobb területen északnyugatira fordul, és késő délután, este, északnyugaton, nyugaton már előfordulhatnak belőle erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +9 fok között alakul, a fagypont körüli csúcsértékekre északkeleten van kilátás. Késő estére többnyire -2 és +5 fok közé hűl le a levegő. A mostani változékony időjárás egy melegfront következménye.