Nyugtató ápolás a száraz bőrnek

Az őszi-téli időszakban kínzó lehet a nagyon száraz, atópiára hajlamos bőr viszketése, húzódása, megfelelő ápolással azonban enyhíthetők a tünetek.

Fotó: Bioderma
Fotó: Bioderma

A kézen vagy az arcon különösen intenzíven jelentkezhet a hidegben a bőrszárazság, húzódás, viszketés, de a kellemetlen érzet az egész testet érintheti. A szárazság genetikai hajlam, de a kinti hidegen kívül a tüneteket súlyosbíthatja a lakások, irodák fűtött, száraz levegője, a nem megfelelő kozmetikumok használata, valamint a csapvíz fokozott klórossága, keménysége is. A klór fertőtlenítő anyag, amely bizony nem csak a strandok, uszodák vizében van, hanem a csapvízben is. Abban a mennyiségben, amennyiben a víztisztításnál használják, nem tekinthető veszélyes vagy káros anyagnak, de a bőrünkre hatással lehet. Hasonló a helyzet a magas ásványianyag-tartalmú, úgynevezett kemény vízzel: az, hogy magas a vízben oldott ásványianyag-, például kalcium- vagy magnéziumtartalom, nincs negatív hatással az egészségünkre, ám a bőrünkről nem mondható el ugyanez. A víz klórossága illetve keménysége miatt a bőrünket szárazabbnak, könnyebben irritálódónak érezzük – főként azok, akik egyébként is bőrszárazságra, esetleg ekcémára hajlamosak. Ezen kívül tapasztalhatunk még foltokban száraz, hámló bőrt, a hajunk durvább, nehezebben formázható, sérülékenyebb lehet.

Mikor gyanakodjunk a vízre?

  • A víz klórossága a szagán érződik: ha erősebb, kellemetlen, szúrós szagot érzünk, akkor a víz valószínűleg a megszokottnál több klórgázt tartalmaz.
  • Ha gyorsan, látványosan vízkövesedik a mosdó, zuhanyzó, kád környéke és a csapok, valószínűleg az átlagosnál keményebb a víz.
  • Szintén a víz fokozott keménységére utal, ha nehezen tudjuk leöblíteni a bőrünkről a szappant, tusfürdőt.
  • Az is a kemény víz jele lehet, ha a ruháink tisztára mosásához több mosószerre van szükség, vagy mosás után keménynek érződnek.
  • És persze a gyakori bőrirritáció, fokozott szárazság, erős bőrviszketés, a fejbőr irritáltsága is utalhat arra, hogy a klóros, kemény víz okoz problémát.
Fotó: Bioderma
Fotó: Bioderma

A barrier védelmében

A száraz bőr esetén problémát okoz a megváltozott bőrbarrier, valamint az irritációt és akár másodlagos fertőzéseket okozó baktériumok elszaporodása is felléphet. A mindennapos tisztálkodás elengedhetetlen, a víz szárító hatása rövidebb fürdési idővel ugyan csökkenthető, de nem küszöbölhető ki teljesen. Van azonban megoldás a bőr puhaságának, komfortérzetének visszanyerésére, mégpedig az, ha megfelelő fürdő- és ápoló termékeket használunk rendszeresen. Tusoláshoz, fürdéshez a Bioderma Atoderm Olajtusfürdő remek választás: gyengéden tisztít, 24 órás hidratáló hatást és azonnali komfortérzetet biztosít. Fürdés után pedig a Bioderma Atoderm Intensive balzsam segíthet: intenzív nyugtató, bőrmegerősítő, viszketéscsillapító hatásának köszönhetően javítja a nagyon száraz, irritált, atópiás bőr állapotát. Az egész család használhatja, hiszem már újszülött kortól alkalmazható (koraszülöttek kivételével). Különleges összetevői biológiailag stimulálják a lipidek és proteinek termelődését, csillapítják a viszketést és a vakarózási ingert, meggátolják a Staphylococcus aureus baktérium megtelepedését és elszaporodását, valamint az allergének bejutását, biológiailag és tartósan állítják helyre az egészséges bőrfelszínt.

Fotó: Bioderma
Fotó: Bioderma

Így használjuk jól a testápolót

Ahhoz, hogy a bőrvédő- és ápoló készítmények megfelelően kifejthessék hatásukat, jó, ha odafigyelünk az alábbiakra:

  • Kezdjünk tisztítással, ehhez válasszunk kímélő, a bőrt hidratáló, a diszkomfortérzetet csökkentő tusfürdőt. A Bioderma Atoderm Olajtusfürdő nagyon hatékony a bőrápolási rutinban egyszerre alkalmazva az Atoderm Intensive balzsammal – együttes használatuk 97 százalékkal csökkenti a kemény vagy klóros víz szárító hatását.
  • Fürdés, tusolás után gyengéden töröljük meg a bőrt, ne dörgöljük erősen, hanem finoman itassuk fel róla a vizet.
  • Közvetlenül ezután használjuk az Atoderm Intensive balzsamot: gyengéden masszírozzuk a bőrbe, amíg fel nem szívódik.
  • Akkor lesz kellően hatékony, ha megfelelő mennyiségben alkalmazzuk. Babáknak 3 pumpányi mennyiség szükséges az egész testre, gyerekeknek 6, felnőtteknek pedig 9 (ez utóbbi esetben 1-1 pumpányi az arcra-nyakra, a mellkasra, a hátra, a karokra, a lábakra pedig 2-2).
  • Ha szükséges, naponta kétszer is alkalmazható.
  • Hosszú távú eredményeket a napi rendszeres, rutinszerű alkalmazással érhetünk el.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +16 °C
Minimum: +6 °C

Az átmeneti felhőzetcsökkenést követően kelet felől ismételten befelhősödik az ég, és általában közepesen vagy erősen felhős idő várható. A Dunántúl északnyugati részein azonban végig naposabb idő valószínű. Napközben kisebb, estefelé már nagyobb eséllyel alakulhat ki záporeső. Az északi, északkeleti szelet főként az északkeleti, keleti tájakon kísérhetik erős, akár viharos lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet 14 és 18 fok között valószínű. Késő estére 7 és 12 fok közé hűl le a levegő. Most pár napig nem kell fronthatástól tartani.