
Napi egészség
Influenzafigyelő






Vitaminok, ásványi anyagok, amik télen különösen fontosak
A téli időszakban ugrásszerűen megnő a megbetegedések száma, könnyen elkaphatjuk a náthát, influenzát. Bár százszázalékos biztonsággal nem tudjuk kivédeni a kórokozók támadásait, egy kis odafigyeléssel jelentősen csökkenthetjük a fertőzések esélyét.



Hogyan lesz a megfázásból középfülgyulladás?
A középfülgyulladás a téli időszak egyik gyakori betegsége, mely általában felső légúti fertőzések, megfázások után alakul ki. A középfülgyulladásnak akár súlyos szövődményei is lehetnek - az alábbi tünetek jelentkezésekor mindenképpen forduljunk orvoshoz.

Férfinátha: tényleg létezik?
Régóta tartja magát a köztudatban a feltételezés, hogy míg a nők számára egy náthás megbetegedés inkább csak apró kellemetlenséget jelent, addig a férfiak megfázva hajlamosak eljátszani a hattyú halálát. Kutatások alapján azonban úgy tűnik, mindez nem egyszerű önsajnáltatás, hanem a férfinátha valóban létezik.




Veszélyes a lábon kihordott megfázás
Csak egy kicsit megfáztam, beveszek egy-két bogyót, fújom az orrom, és folytatom az életem, ahogy előtte! - hányszor halljuk ezt a hideg, betegségekkel tarkított téli, kora tavaszi szezonban? Sokan hiszik azt a mai napig, hogy a nátha egyszerű, lábon kihordható betegség, ez azonban hatalmas tévedés. Ha ilyen állapotban dolgozni, iskolába, óvodába megyünk, nemcsak mi járunk rosszul, hanem nagy eséllyel a kollégáink, valamint az osztály- és ovistársak is.


Mit tegyünk, hogy ne fertőzzük meg a családunkat?
Talán nincs olyan ember, aki a téli időszakban egyszer sem lett volna beteg. Ilyenkor nem feltétlenül kell a hirtelen magas lázzal járó influenzára gondolni, számos felső-légúti megbetegedést kiváltó kórokozó támad ebben az időszakban. Általános ajánlás, hogy ilyenkor hívjuk segítségül az ágynyugalmat, hiszen ha időben elkapjuk, gyorsabban és sikeresebben győzzük le a kórt. De vajon azt hogy oldjuk meg, hogy az otthonunkban a családtagjaink és rokonaink biztonságban lehessenek mellettünk?




Miért nem tökéletes az influenza elleni védőoltás?
A téli időszak egyik legkellemetlenebb járványát évről évre az influenzavírus okozza. Pedig a fertőzés ellen sokat lehet tenni: az egyik leghatékonyabb módszer az oltás beadatása, amely a nagy átlagot tekintve körülbelül 60 százalékkal csökkenti a megbetegedés esélyét. De tény, hogy a vakcina soha nem lehet tökéletes.

Nátha és influenza: ugyanaz a betegség?
A nátha és az influenza két különböző betegség, bár sokan összekeverik a kettőt. Nem véletlenül: mindkettőt vírus okozza, ráadásul a tünetek is rendkívül hasonlóak. Mégis van egy-két eltérés, amelyek segítségével megállapíthatjuk, hogy melyik betegséggel állunk szemben.
Olvasd el aktuális cikkeinket!






„Nem kell brokkolin élnie, aki fogyni akar” – a Semmelweis Egyetem dietetikusa a tartós fogyásról
A tavasz a testi-lelki megújulás időszaka, amikor sokan jutnak arra az elhatározásra, hogy szeretnének megszabadulni a felesleges kilóktól. De hogyan tehetik ezt önsanyargatás nélkül és úgy, hogy az eredmény tartós legyen? A kulcs az életmódterápia.



Tényleg gyógyít a húsleves?
Náthás, influenzás panaszok fellépésekor hagyományosan a húsleves az egyik leggyakrabban alkalmazott házi gyógymód, amelynek áldásos hatásaira évszázadok óta esküszik a népi gyógyászat. Vajon mennyi igazság rejlik az elképzelés mögött? Tényleg segíthet legyőzni a kórokozókat egy tányér ízletes leves?



Felhőtlen, száraz idő várható, a szél is mérséklődik. A hőmérséklet késő este -3 és +3 fok között alakul. Megszűnik a fronthatás és napokig nem kell kellemetlen tünetekkel bajlódni.