5 testgyakorlat lustáknak

Az újévi fogadalmak gyakran azért buknak el, mert túl grandiózusak. Az alábbi fitneszprogram azonban egyszerűvé varázsolja a rendszeres mozgást, elősegítve ezáltal vállalásaink betartását hosszú távon is.

5 edzés lustáknak

A jelszó: inkább kocogjunk öt percet, mint a maratoni futótávokról álmodozzunk újévkor. A rendszeres testmozgáshoz nem is kell akkora akaraterő, mint gondolnánk, csak becsüljük meg az apró lépéseket is, és inkább arra törekedjünk, hogy a folyamatos ismételgetésekkel szokásokká váljanak.

inkább kocogjunk öt percet, mint a maratoni futótávokról álmodozzunk újévkor, testedzés fitnesz mozgás egészséges életmód
Inkább kocogjunk öt percet, mint a maratoni futótávokról álmodozzunk újévkor

Lássuk a minimálprogramot, azaz öt olyan testgyakorlatot, amelyet a lusta embereknek találtak ki, feltehetőleg ugyancsak lusta emberek.

A reggeli mozgás élénkít

Anyagcsere Az anyagcsere aktivitása számtalan tényezőtől függ: a kortól, a nemtől, vagy a táplálkozástól, éppen ezért mi magunk is sokat tehetünk az ügy érdekében. Miért kell minderre figyelni? Kattintson ide!

Nem mindenki képes arra, hogy reggel fél hatkor kipattanjon az ágyból, és egy órát jógázzon, vagy tornázzon, de a reggeli testmozgás valóban fontos . Két gyakorlatot ezért mindenképpen végezzünk el:

  • 1. Feküdjünk hanyatt, és nyomjuk előre a csípő jobb, majd bal oldalát, és vele együtt nyújtsuk előre a lábunkat is. Ezzel nyújtjuk a hátat, és ellazítjuk a csípőt. Nem megerőltető, de nagyon hatásos.
  • 2. Feküdjünk hanyatt, nyújtott lábunkat emeljük fel a mennyezet felé, majd a medencénket és a csípőket is, egészen gyertyaállásig. Edződik a középső hasizom is.

Déli testedzés

Ezeket az irodában is végezheti, feltűnés nélkül, a lényeg, hogy a vérkeringést fokozza:

  • 1. Guggoljon le addig, míg az arca az asztalon fekvő számítógéppel egy szintbe ér, és pár másodpercig maradjon így, majd álljon fel.
  • 2. Álljon fel egyenesen, a lábak csípőszélességben nyitva, a talpa nézzen előre, majd lassan nyújtózkodjon a plafon felé, mintha meg akarná érinteni azt. Utána próbálja a lábujjait is megérinteni. Ez nyújtja a hátat és a derekat.

Délutáni szieszta

A munkaidő gyakran stresszesebb, mint a munka maga, ami a magánélet miatt is lehet. Be kell még vásárolni, a gyereknek meg kell csinálni a vacsorát, sőt, tanulni kell vele, stb. Találjuk meg az egyensúlyt:

  • 1. A sorban állást is ki lehet használni egy kis egyensúlygyakorlatra: tíz másodpercig az egyik lábunkon egyensúlyozzunk, tíz másodpercig a másikon. Ezt észrevétlenül meg lehet csinálni. A legalkalmasabb helyek a posta, a vasútállomás, a buszmegálló, a szupermarket pénztára előtt, sőt, tömegközlekedési eszközökön. Ez utóbbi már nehezített pálya.
  • 2. Lift helyett használjuk a lépcsőt, ha csak tehetjük. Sőt, ha tudunk, ugrálhatunk is fokról fokra.

Esti nyugalom

Mivel nem lehet 180-as pulzussal elaludni , este inkább rövid, nem megerőltető gyakorlatokat végezzünk.

  • 1. Fogmosás közben álljuk lábujjhegyre, majd lassan gördüljünk át a sarkunkra, és vissza. Ezt ismételgessük a fogmosás végéig.
  • 2. Állás kis terpeszben, enyhén behajlított térdekkel. Mindkét karunkat nyújtva emeljük a fejünk fölé, majd ernyesszük előre a felsőtestünkkel együtt. Lassan egyenesedjünk fel.

Szórakozás

Az ötödik feladat a hétvégi jutalom, a jackpot, aminek hangulatjavító célja is van. A lényeg, hogy kapcsolódjunk ki, más emberekkel találkozzunk, mozogjunk együtt: tollasozzunk, kocogjunk, fürödjünk vagy táncoljunk, bulizzunk. Engedjük el magunkat egy kicsit , így fogjuk a hét elejére újra visszanyerni az erőnket.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

magnézium szedése
Magnézium: mikor vegyük be, hogy nyugodtan aludjunk tőle? Szakértő elárulta a titkot
vércsoportok
Ez a legritkább vércsoport a világon – Nem véletlenül hívják aranyvérnek
halfogyasztás
Ez a legegészségtelenebb hal, mégis ezt veszik a legtöbben
női anatómia
Meglepően sok nő nem tudja, hány testnyílása van odalent
alkohol
Mikor ürül ki az alkohol a szervezetből? – Így bomlik le a sor, a bor és a tömény
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +26 °C
Minimum: +9 °C

Továbbra is leginkább fátyolfelhők lesznek felettünk, amelyek átmenetileg szűrhetik a napsütést. Csapadék nem várható. A délies szelet sokfelé kísérik élénk, a Dunántúlon erős, sőt az Alpokalján és a Kisalföldön néhol viharos lökések.A csúcshőmérséklet 25 és 30 fok között alakul.Késő estére 14 és 20 fok közé hűl a levegő. Az orvosmeteorológiai helyzetet továbbra is a már-már nyárias meleg határozza meg, fronthatás egyelőre nem érvényesül.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
„Menstruáció alatt nem lehet teherbe esni.” Igaz vagy hamis? – Teszteld magad kvízünkben! Bár a szexualitás az életünk egyik természetes része, a termékenységgel és a fogamzásgátlással kapcsolatban számos tévhit él a köztudatban. Nézzük, te mennyire vagy képben ezekkel!
kvíz
Kvíz: felismered a stressz testi jeleit? – Bőrtünetek is árulkodhatnak a túlhajszoltságról Alvászavar, kimerültség, ingerlékenység – sokszor észre sem vesszük, hogy mindezek hátterében a stressz áll. Vajon mennyit tudsz arról, hogyan hat a szervezetünkre a mindennapi feszültség? Teszteld magad kvízünkkel!