Ezek betartása segíthet túlélni a válságot

Az infláció mértékével párhuzamosan a pénzünk is sokkal kevesebbet ér, mint néhány hónappal ezelőtt. Az alábbi három tanács megfogadásával azonban sokat tehetünk anyagi biztonságunkért.

Ahhoz, hogy túléljük a válságot, először is vizsgáljuk felül a kiadásainkatjavasolja az rtl.hu. Sokszor nem is vagyunk ugyanis tudatában annak, hogy mire és mennyi pénzt költünk el havonta. Érdemes vetnünk egy pillantást az előző néhány havi bankszámlakivonatunkra, ezekből ugyanis megtudhatjuk, mire költöttünk meglepően sok pénzt, és min tudnánk spórolni. A kiadásainkat kockás füzetben is követhetjük, de aki inkább a digitális megoldások híve, az válogathat különböző mobilapplikációk közül, vagy készíthet Excel-táblázatot.

kiadás, bevétel, spórolás, infláció, válság, költség, biztosítás
Érdemes számon tartani a kiadásokat. Fotó: Getty Images

Biztosítás a bizonytalanság ellen

A köztudatban a biztosításkötés sokszor felesleges pénzkidobásként él, ezeknek a szolgáltatásoknak azonban rengeteg típusa létezik. A kockázati biztosítások lényege, hogy anyagi segítséget nyújtsanak az egy-egy váratlan esemény következtében pénzügyi problémákkal küzdő biztosítottnak vagy a kedvezményezetteknek. 

A munkahely elvesztése, egy hosszabb lábadozás vagy egy összetört autó ugyanis nemcsak érzelmi megrázkódtatást jelent, hanem hatalmas pénzügyi problémát is. Havi pár ezer forinttal pedig garantálhatjuk az anyagi biztonságot egy-egy nehezebb helyzetben is.

Jó ha van vésztartalék

A vésztartalékból fedezhetjük azoknak az eseményeknek a költségeit, amelyekre nem érvényes a biztosítás. Ehhez választhatjuk a megtakarítási számla, az állampapír, a webes alszámla vagy a virtuális bank opcióját egyaránt. A vésztartalék esetében arányszabály, hogy a félretett pénz legalább 3-6 havi bevételünknek megfelelő összeg legyen. Ehhez pedig tényleg csak akkor érdemes hozzányúlnunk, ha egyéb forrásból nem tudunk fizetni, és az adott termék vagy szolgáltatás elengedhetetlen fontosságú.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +27 °C
Minimum: +11 °C

A felhős tiszántúli tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a fátyol- és gomolyfelhők mellett. A Nyugat-Dunántúlon lesz erőteljesebb a gomolyfelhő-képződés, ott számíthatunk a legnagyobb számban záporra, akár felhőszakadással is kísért zivatarra, míg keletebbre kevesebb csapadékgóc várható. A Dunántúlon az északnyugatira forduló szelet délutántól zivataroktól függetlenül is egyre több helyen erős, viharos széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 24 és 29 fok között valószínű, de a nyugati határvidéken ennél kissé hűvösebb maradhat az idő. Késő estére 15 és 21 fok közé csökken a hőmérséklet. A hét közepéig fronthatásra nem kell az előrejelzés szerint számítani.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra