A legkárosabb reggeli szokások

Amikor reggel felébredünk, és üres a gyomrunk, nagyon fontos, hogy néhány szabályt betartsunk azzal kapcsolatban, hogy ilyenkor mit eszünk vagy iszunk.

Ne vegyünk be fájdalomcsillapítót

Az aszpirint vagy paracetamolt tartalmazó gyógyszereket jobb, ha nem vesszük be üres gyomorra, mert nemcsak a hatékonyságuk csökken, hanem komoly egészségügyi problémáink is lehetnek ebből. Ha valamiért mégsem tudunk enni, akkor csak kis mennyiséget vegyünk be, víz helyett pedig egy pohár tejet igyunk rá.

Ne igyunk kávét

Éhgyomorra kávézni szintén nem jó ötlet. Még a koffeinmentes változat is serkenti ugyanis a gyomorsav termelődését, ráadásul az éhgyomri kávézás csökkentheti a szervezetben a szerotonin szintjét, amitől egész nap rossz lehet a kedvünk.

Éhgyomorra kávézni nem jó ötlet
Éhgyomorra kávézni szintén nem jó ötlet

Ne igyunk alkoholt

Üres gyomorra, éhgyomorra alkoholt fogyasztani nagy hiba, mert így sokkal gyorsabban szívódik fel a gyomor nyálkahártyáján keresztül. Ráadásul a lebomlása is lassul, így nem csak a veséknek, a szívünknek és a májunknak ártunk vele, de igen komoly és kellemetlen másnaposságra is számíthatunk.

Mit jelent az éhgyomor? Részletekért kattintson !

Ne rágózzunk

Rágógumizás közben emésztőnedvek termelődnek, amelyek irritálhatják az üres gyomor nyálkahártyáját, és ez hosszú távon emésztőrendszeri megbetegedésekhez vezethet. Érdekes adat, hogy kutatások szerint azok az emberek, akik sokat rágóznak, általában kevésbé táplálkoznak egészségesen, illetve sok gyorséttermi ételt fogyasztanak.

Ne írjunk bevásárlólistát

Se bevásárlólistát ne írjunk, se vásárolni ne menjünk üres gyomorral. Több kutatás is bizonyítja, hogy ilyenkor hajlamosabbak vagyunk több felesleges dolgot vásárolni, sok mindenből nagyobb mennyiséget venni, mint amennyire szükségünk van, illetve egészségtelenebb ételekkel megpakolni a bevásárlókosarunkat.

Forrás: brightside.me

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Utca emberét kérdeztük, tudja-e mi az anafilaxiás sokk

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +22 °C
Minimum: +12 °C

Az összefüggő felhő- és csapadékzóna északkelet felé levonul, mögötte a több-kevesebb napsütés mellett erőteljes gomolyfelhő-képződés várható és egy átmeneti szünetet követően záporok, zivatarok, néhol akár heves zivatarok is kialakulhatnak intenzív csapadék kíséretében. A Délnyugat-Dunántúlon a legkisebb a csapadék esélye. A délkeleti, majd délnyugatira forduló szél helyenként megerősödik, zivatarok környezetében viharos lökések is lehetnek. A legmagasabb nappali hőmérséklet a tartósan felhős és csapadékos északkeleti tájakon 15 és 20, másutt többnyire 21 és 27 fok között várható. Késő estére 9 és 16 fok közé hűl le a levegő. A változékony idő mellett a frontérzékenyek tüneteit napközben kettős fronthatás erősítheti fel.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra