Nevesse ki a pánikrohamot!
Túl gyors szívverés, légszomj, izzadás, remegés vagy hányinger? Mindez ismerős lehet mindazoknak, akik pánikrohamokkal küszködnek.
A pánikroham okai
A processzor a számítógép lelke: dekódolja az utasításokat, vezérli a műveleteket. Akárcsak az agyunk! De ha hiba támad a processzorban, téves jeleket fog leadni. Az emberi szervezetre lefordítva pánikreakciók sorát indíthatja el. Kattintson!

A nevetés segíthet a pánikrohamon
A genetikai tényezők szintén fontosak lehetnek, előfordulhat, hogy a szorongást örököltük valamelyik felmenőnktől. Az is lehet, hogy szüleink nevelésének köszönhetően lettünk szorongóbb felnőttek.
Hogyan kezelhetjük a pánikbetegséget? Az alapvető módszer a kognitív viselkedésterápia, aminek révén a beteg megtanulja kezelni a szorongást és azokat a helyzeteket, amik helyzeteket, amelyek idegessé teszik. Bizonyos esetben gyógyszerek is segíthetnek. De mi a teendő akkor, ha egy pánikroham közepén vagyunk és nincs a közelben se orvos, se gyógyszer?
Közhelyesen fog hangzani, de lélegezzünk. Sokat segít, ha a légzésre koncentrálunk, a levegő ki- és beárámlasára figyelünk. A következő lépcsőfok a tudatosítás: nem attól kell félnünk, hogy mi fog történni, hanem azzal foglalkozzunk, hogy éppen mi történik. Ha például attól félünk, hogy maguk alá temetnek a falak, nézzünk körbe: egy szobában vagyunk és a falak egyáltalán nem mozdulnak. Azt is mondják, a nevetés sokat segít, gondoljunk bármire, amin tudunk nevetni - meglepően jól mérsékli a pánikrohamot.
Forrás: Prevention.com