Videótár

Megkérdeztük

Gombászás az erdőben: te felismered, melyik mérgező és melyik ehető?

Egy kellemes séta a gombaillatú erdőben, ahol szebbnél szebb gombákkal találkozhatunk - felnőtteknek, gyerekeknek egyaránt kellemes program. Ha azonban szeretnénk is hazavinni a természet kincseiből, hazafelé első utunk egy gombaszakellenőrhöz vezessen. Fedor Ilona, aki a gombák és a természet szerelmese - egyben gombaszakértő - segít néhány kérdést tisztázni a gombákkal kapcsolatban.

Testünk

Új lézeres kezelés segít a dúsabb hajkoronához

A kor előrehaladtával hajkoronánk gyengébbé, élettelenné válik – esetleg kihullik. Egy forradalmian új lézeres kezeléssel viszont stimulálható a hajhagymák működése, és visszanyerhető a haj szépsége.

Mozgás és sport

Sorsmese - Örök vándor, aki több Camino de Santiago zarándokutat is megjárt

Nyolcvan év felett a legtöbben már csak a közvetlen környezetükben mozognak szívesen. Nem így Sebestyén György, aki számos országot megjárt és még ma is óriási az utazási kedve. Ha eláruljuk, hogy a Camino de Santiago zarándokutat többször is megtette és ezek dátumait a karjára tetováltatta, nyilvánvaló, hogy nem hétköznapi történet az övé

Vizsgálatok, gyógymódok

Gyakori kérdések a COVID-19 elleni emlékeztető oltásokról

A COVID-19 elleni emlékeztető oltások fontos szerepet töltenek be a járvány elleni védekezésben. Az oltások kapcsán azonban többféle kérdés is felmerülhet a lakosság körében. Lássuk, melyek a leggyakoribbak.

Betegségek

Kiket veszélyeztet a mellrák?

Magyarországon évente mintegy 2500 nő veszíti életét későn felismert emlőrák miatt. Rendszeres mammográfiás szűréssel korai stádiumban kimutatható az elváltozás, ami a gyógyulási esélyeket is alapjaiban meghatározza. A szűrővizsgálatokon való részvételi arány mégis alacsony. A betegséggel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat dr. Dank Magdolna, a Semmelweis Egyetem onkológus professzora foglalta össze.

Megkérdeztük

Mire figyeljünk, ha antibiotikumot szedünk?

Többféle veszélyt is rejt magában az antibiotikumok nem megfelelő használata. Milyen esetekben nem szabad ilyen gyógyszereket alkalmazni? Miért fontosak a probiotikumok? A téma kapcsán dr. Lovas László háziorvos foglalta össze a legfontosabb tudnivalókat.

Vizsgálatok, gyógymódok

Hogyan gyógyít a vérplazma?

A hagyományos véradás mellett legalább annyira fontos a vérplazmaadás is. A témával kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat dr. Bakti Éva, a BioLife Centrum vezető orvosa foglalta össze.

Betegségek

IBS vagy IBD: mi a különbség?

Bár hasonló az elnevezésük és a tüneteik, két rendkívül eltérő egészségügyi problémáról van szó. Lássuk, miért fontos megkülönböztetni a két betegséget.

Megkérdeztük

Mi a legjobb az öregkorban?

Milyen az élet időskorban? Gyerekeket kértünk, hogy tegyék fel öregedéssel kapcsolatos kérdéseiket a témában legjártasabb válaszadóknak - az időseknek.

Veszélyben

Miért kell a levegőt szűrni

A tiszta levegő alapvető emberi jog, a légszennyezettség azonban mind nagyobb problémát jelent napjainkban

Veszélyben

Így működnek az otthoni légtisztítók

Az otthoni légtisztító eszközök működési elve nem bonyolult, mégis jelentős különbség lehet az egyes készülékek teljesítményében. Lássuk, mire érdemes figyelni a vásárlás során

Veszélyben

A tavaszt legszívesebben egy mélygarázsban tölteném

A Philips 3000i Series légtisztítót teszteltük, amely allergiások számára hatalmas segítséget nyújthat otthonuk levegőjének szűrésében, ezáltal tüneteik enyhítésében

Betegségek

Tünetek, amelyek COVID-19-re utalnak

Milyen panaszok fellépése esetén gyanakodjunk koronavírus-fertőzésre? Mitől függ, hogy kinél válik súlyos lefolyásúvá a COVID-19? A témával kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat Dr. Várdi Visy Katalin tüdőgyógyász főorvos foglalta össze.

Vizsgálatok, gyógymódok

Koronavírus: így működnek az oltások

Világszerte elkezdődött az emberek beoltása az új típusú koronavírus (SARS-CoV-2) ellen. Mit várhatunk a vakcináktól? Kell-e aggódni az esetleges mellékhatások miatt? Minderről dr. Várdi Visy Katalin tüdőgyógyász főorvos foglalta össze a legfőbb tudnivalókat.

Megkérdeztük

Sötét foltok az arcbőrön: így tüntethetjük el

Sokakat zavarnak a napsugárzás és hormonális változások miatt az arcon megjelenő sötétebb foltok. Kipróbáltuk, hogy segíti a nemkívánatos hiperpigmentáció kezelését az Eucerin Anti-Pigment termékcsaládja.

Testünk

Kipróbáltuk, hogyan működnek az Eucerin Hyaluron-Filler ránctalanító termékei

Kollégánk, Kiss Gréti az Eucerin Hyaluron-Filler termékcsaládot tesztelte. A négyhetes tesztidőszak végeztével Kraján Szilviával, az Eucerin Medical Managerével beszélgetett tapasztalatairól.

Betegségek

Beteghang: "a ruhámmal takargatom az ekcémát"

Előfordul, hogy ekcémája erősebb fellángolásai idején egész éjszaka vakarózik Gál Vivien, aki szerint nem könnyű együtt élni a betegséggel, de hozzá lehet szokni.

Betegségek

Koronavírus-fertőzés tünetei és kezelése

A koronavírus régóta ismert, cseppfertőzéssel terjedő kórokozó, denevérekben kifejezetten gyakori. Számos variánsa ismert, több típusa okoz emberi betegségeket is. Közülük a legismertebb a 2002 novembere és 2003 júliusa között komoly SARS-járványt kiváltó vírus volt, amely világszerte több mint 8 ezer megbetegedést okozott, aztán eltűnt. Az új koronavírus (SARS-CoV-2) 2019 decemberében jelent meg Kína egyik nagyvárosában, felső légúti betegségeket, tüdőgyulladást okozva. A megbetegedés neve COVID-19. Halálozási rátája 3,4 százalék körüli, bár ez a ráta nagyban függ a betegek életkorától, egészségi állapotától.

Veszélyben

Így terjed a koronavírus

Megfelelő óvintézkedések nélkül az új koronavírus okozta megbetegedések száma rövid idő alatt ugrászerűen megugorhat. Mindez pedig komoly terhet róna az egészségügyi ellátórendszerre.

Vizsgálatok, gyógymódok

Kipróbáltuk, hogyan hat a narancsbőrkezelés

A nők többségénél megjelenik valamilyen mértékben a narancsbőr, az esztétikai probléma pedig sokukat kifejezetten zavarja is. Mit lehet tenni a kellemetlen elváltozás enyhítése, megszüntetése érdekében? Erről kérdezte Semjén Nóra dr. Müller Eszter Mercédesz bőrgyógyász rezidenst a Kol-lag-ÉN legújabb epizódjában.

Vizsgálatok, gyógymódok

Hogyan zajlik a koronavírus-tesztelés?

Az új típusú koronavírus-fertőzés kimutatására többféle vizsgálatot is alkalmaznak. Dr. Várdi Visy Katalin tüdőgyógyász, szomnológus, rehabilitátor az egyes módszerek közötti különbséget, illetve azok jelentőségét foglalta össze.

Betegségek

"Az aranyér olyan, mint egy szemeteszsák"

Mit nevezünk aranyérbetegségnek? Hogyan, milyen tényezők hatására alakul ki a probléma? A témával kapcsolatos legalapvetőbb tudnivalókat dr. Bánfalvi Péter proktológus foglalta össze.