Ezért baj, ha kifésüljük a vizes hajunkat

Sokszor ijesztő lehet, mekkora hajcsomót kell kiszednünk a lefolyóból egy-egy hajmosás után.

A Health.com szakértő segítségével járta körül a kérdést, hogy mikortól kell aggódnunk a hajmosás során elveszített hajszálak miatt. Dr. Julia Schwartz dermatológus szerint napi száz hajszál elvesztése számít normálisnak. A hajhullás természetes folyamat, mivel a régi hajszálaktól meg kell szabadulni ahhoz, hogy újak nőjenek

De egy bizonyos fokú hajritkulást mindenki megtapasztal az élete során: a korral jár, hogy a haj növekedése lelassul, és néhány szőrtüsző nem termel új hajszálat. Ez a hajhullás mindenkinél más-más ütemben történik, így az, hogy mi a "normális" és mi nem, attól függ, hogy mi a jellemző rád - ha úgy tűnik, hogy sok hajat veszítünk, de nem látunk többet a fejbőrünkből, akkor valószínűleg csak a normális hajnövekedési és hajhullási ciklusunkról van szó.

hajmosás hajhullás
Te milyen gyakran szoktál hajat mosni? Fotó: Getty Images

Dr. Schwartz szerint a következő jelekből lehet következtetni arra, hogy ideje felkeresni egy bőrgyógyászt vagy más egészségügyi szakembert a hajhullás miatt:

  • Gyorsan megjelenő vagy növő kopasz foltok, 
  • vékonyabb lófarok, 
  • egyszerre kihulló hajcsomók.

Mossunk ritkábban hajat?

Ha nagynak találjuk a zuhanyzóban maradt hajcsomót, felmerülhet az ötlet, hogy inkább kevesebbszer mossunk hajat. Ez azonban nem feltétlenül fogja meg elhozni a várt eredményt: Ugyanis Dr. Schwartz nem veszítünk ilyenkor több hajszálat.

"A hajmosás miatt nagyobb valószínűséggel vesszük észre a hajhullást, mivel a kezünkkel eltávolítjuk a fejbőrünkről már levetett hajszálakat" - magyarázza. 

Ez viszont nem jelenti azt, hogy ne bánjunk óvatosan a hajszálainkkal.

"A nedves haj fésülése vagy kefélése zuhanyzás után ahhoz vezethet, hogy a szokásosnál több hajat veszítünk" - mondta a szakember. Tehát ne dörzsöljük durván a fejbőrünket, ne próbáljuk erővel kifésülni a vizes csomókat, és csak óvatosan érintsük a hajunkhoz a száraz törülközőket.

Amit tehetünk

A természetes, a korral előrehaladó hajritkulást nem lehet megakadályozni. Ehhez olyan tényezők is hozzájárulhatnak, amiket nem feltétlenül tudunk befolyásolni, például öröklött hajlamok vagy egyéb egészségügyi problémák. 

Ugyanakkor van pár dolog, amire érdemes figyelnünk, ha fontos számunkra a hajunk egészsége (is).

  • Kiegyensúlyozott, tápanyagokban gazdag étrend, sok zöldséggel és gyümölccsel. 
  • A- és D-vitamin, valamint vas tartalmú étrendkiegészítők is segíthetnek. 
  • Adjunk hozzá illóolajokat, például rozmaringolajat vagy teafaolajat tartalmazó termékeket a hajápolási rutinunkhoz. 
  • Figyeljünk oda a fejbőrünk egészségére (viszketés, kipirosodás), mert az szorosan összefügg a hajunk állapotával is. 

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Utca emberét kérdeztük, tudja-e mi az anafilaxiás sokk

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +25 °C
Minimum: +11 °C

A legtöbb helyen kiderül az ég. Hajnalban főleg a középső országrészben erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés, amiből helyenként kialakulhatnak záporok, zivatarok. Emellett az északkeleti, szélcsendes részeken pára, köd képződhet. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, csak zivatar környezetében lehet átmeneti szélerősödés. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 8 és 15 fok között alakul. Orvosmeteorológiai szempontból kifejezetten szerencsés helyzet alakult ki mostanra.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra