Téli Időszámítás
Hogyan szoktassuk magunkat az óraátállításhoz?
Vasárnap hajnalban átállunk a téli időszámításra, ami azt jelenti, hogy óráinkat egy teljes órával vissza kell tekerjük hajnalban. Az így nyert extra alvásidő elsőre talán ajándéknak tűnhet, a rákövetkező napokban ugyanakkor alaposan megzavarhatja szervezetünk harmonikus működését.
Hétvégén ismét átállítjuk az órákat
Vasárnap hajnalban ismét át kell állítanunk az órákat. Könnyen lehet, hogy ez az egyik utolsó óraátállítás, a tervek szerint ugyanis 2021-től eltörlik a nyári és téli időszámítás közötti váltást. A szakértő szerint ezt követően a téli időszámításnál kellene maradnunk.
Tényleg a téli időszámítással járnánk jobban? (2019.03.30.)
Az óraátállítás eltörlésének bejelentése óta az emberek különböző fórumokon és a közösségi médián is megállás nélkül azon tanakodnak, hogy vajon a téli vagy nyári időszámítással járnánk-e majd jobban. A témában az Országos Meteorológiai Szolgálat is kifejtette véleményét.
Gyógyszerkereső
Nyugatról kelet felé frontális felhőzet és gyengülő csapadékzóna vonul át, reggel is jobbára erősen felhős vagy borult lesz az ég. Délelőttől délnyugat felől csökken a felhőzet, a legtöbb napsütés a Dél-Dunántúlon valószínű, de gomolyfelhők képződnek, amelyekből záporok előfordulhatnak, kis eséllyel az ég is megdörrenhet. A déli, délnyugati szél többfelé élénk, helyenként erős lesz. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 19 és 25 fok között valószínű, inkább csak helyenként - az Északi-középhegységben és az Alföldön - lehet ennél kissé hűvösebb. Keleten a front érkezése előtt áll be a maximum. Fronthatással egyelőre nem kell számolnunk. Ezzel együtt a gyors melegedés miatt az arra érzékenyek körében melegfronti jellegű hatások jelentkezhetnek.