3 tévhit a mozgásról

A fitnesz-szakértők szerint a gyakran emlegetett, testedzéssel kapcsolatos "tények" legnagyobb része nem több puszta mítosznál.

A testedzés előtti nyújtás például egyáltalán nem csökkenti a sérülés esélyeit - olvasható az Amerikai Fitnesz Tanács (ACE) kiadványában, amelyben az utóbbi tíz évben végzett kutatások eredményeit gyűjtötték össze. Persze ez nem azt jelenti, hogy a nyújtás haszontalan lenne, az edzést követően például valóban segíthet csökkenteni a sérülések kialakulási esélyét.

"A statikus nyújtás, vagyis amikor egy izomcsoportot legalább harminc másodpercen keresztül nyújtunk, nem segít növelni az izmok teljesítményét. Épp ellenkezőleg, az edzést megelőző statikus nyújtógyakorlatok negatívan befolyásolhatják a sportteljesítményt, például a rövidtávfutók és távolugrók esetében, mivel csökkentik az izomerőt" - mondják a szakértők, akik inkább a dinamikus nyújtógyakorlatokat ajánlják az rutin bemelegítő gyakorlatok folytatásaként. A futók például eltúlzott, hosszú dinamikus lépésekkel segíthetik felkészülésüket egy-egy versenyt megelőzően.

A futás a szakértők szerint sokkal hasznosabb a sétánál azok számára, akik tényleg szeretnének több kalóriát elégetni. Bár a séta is remek testmozgási forma lehet, a futás 40 százalékkal több energiát igényel.

Végül az egyik leggyakoribb mítosz: a tejsav valójában egyáltalán nem okoz acidózist, és nem növeli az izomfáradtságot sem. Ez a mítosz valószínűleg egyes kutatási adatok félreértelmezésének köszönhető. A szakértők szerint a laktát még a segítségünkre is lehet a megerőltető edzések során.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra