





Antibiotikumrezisztencia: mekkora a baj?
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint jelenleg az egészségügy egyik legégetőbb globális kihívását az antibiotikumrezisztencia jelenti. A probléma már most is évente mintegy 700 ezer ember halálát követeli, szakértők pedig attól tartanak, hogy 2050-re többen halnak majd meg az ellenálló kórokozók miatt, mint rákban.





Antibiotikum-rezisztencia: mit tehetünk ellene?
Az antibiotikumok felfedezése óriási előrelépés volt az orvostudományban, számos életveszélyes fertőzés vált gyógyíthatóvá. Manapság azonban gyakran indokolatlanul használjuk e gyógyszereket. Ennek következtében nőtt az antibiotikumokra rezisztens, ellenálló kórokozók száma, amelyek nem reagálnak a kezelésre.













Kimerült, stresszes, nyugtalan? Hagyja a nyugtatót!
A hosszabb ideig fennálló stressz következtében gyakran vagyunk kénytelenek megtapasztalni, hogy a bennük felgyülemlett feszültség levezetésére nincs elegendő időnk feltöltődni, megfelelően regenerálódni. Az információk feldolgozása, az egyre növekvő elvárások teljesítése napról napra nagyobb feladatnak látszik, mely egy állandósult szorongáshoz vezethet. Ne hagyjuk, hogy stresszspirálba kerüljünk!


Olvassa el aktuális cikkeinket!



Hogyan készüljünk egy ételallergia-vizsgálatra?
Ha már régóta kellemetlen tüneteket tapasztalunk bizonyos ételek fogyasztása után, érdemes utánajárni, mi okozza a panaszokat. Ahhoz viszont, hogy a tüneteket okozó élelmiszert azonosítani lehessen, fontos, hogy a vizsgálat előtti hetekben ne iktassuk ki étrendünkből a feltételezett allergént, mert így a vizsgálat során könnyen álnegatív eredmény születhet.


Miért zavarodhat össze a nők ciklusa?
A menstruációs ciklus periodikus, ám a legtöbb nőnél nem óraműpontossággal jelentkezik a havi vérzés. Ezt számos tényező befolyásolhatja és megzavarhatja az életkori jellemzőktől kezdve a fizikai, lelki és környezeti hatásokon át a különféle betegségekig.

Mikor kezdődik a menopauza, és mi jelzi?
Természetes jelenség, hogy a menstruáció egyszercsak abba marad, a változókor kezdetében pedig akkor lehetünk biztosak, ha egy évig nem menstruáltunk. Változó, hogy kinél mikor jön el ez az idő: negyven alatt, vagy ötven felett. A kellemetlen tünetek jó része pedig kezelhető, vagy megszűnik magától.





Frontérzékeny? Vírus stresszes?
Gyors segítség a szakértőtől!
Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával!
Hazánkban kedden délelőtt nyugat felől csökken a felhőzet, de keleten elszórtan záporok kialakulása várható. Délután tovább szakadozik, csökken a felhőzet, hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap. A szél napközben élénk északkeleti lesz. Hajnalban 7, 12 fok várható. A hőmérséklet csúcsértéke 18, 29 fok között alakul. Késő este 11, 18 fok lesz. Kedden ugyan markáns front nem érkezik, a körülmények viszont kettősfront jellegű légköri helyzethez hasonlítanak. Felerősödhetnek a keringési és vérnyomáspanaszok, nyugaton migrén, keleten görcsös fejfájás jelentkezhet. Többen alvásproblémákkal küzdhetnek, a szabadban ingadozó hő- és komfortérzettel érdemes számolni. Gyakori lehet az ingerlékenység is. A légszennyezettség alacsony, kissé növekszik. A porkoncentráció közepes, alig változik. A légnyomás gyengén emelkedik.