Depressziós és kimerült sebészek

Az emberek többsége azt gondolja, hogy a sebészek hozzászoknak a nagy műtéti beavatkozások elvégzéséhez. Ám sok sebészt érzelmileg megérintenek a súlyos műtéti szövődmények, és úgy érzik, nekik is szükségük lenne támogatásra.

Az Imperial College London kutatói szerint a műtő az egyik legkockázatosabb hely a szövődmények kialakulása tekintetében, és ezek az akadályok mind a sebészekre, mind a betegekre nézve súlyos következményekkel járhatnak. Arról azonban nem sokat tudunk, hogyan reagálnak a sebészek ezekre a szövődményekre, és hogyan lehetne a leghatékonyabban támogatni őket ilyen események után - áll a legújabb számában megjelent kutatásban.

A sebészek körében készített felmérés azt mutatta, hogy azok az orvosok, akik az elmúlt 3 hónapon belül vétettek műtéti hibát, nagyobb valószínűséggel tapasztaltak alacsonyabb életminőséget, és mutatták a kimerültség és depresszió tüneteit. A kutatók dr. Anna Pinto vezetésével megpróbáltak mélyebbre ásni ebben a kérdésben, és kideríteni, hogyan érintik a sebészeket személyes és szakmai szinten a műtéti szövődmények, milyen tényezők játszanak szerepet a reakciójukban, és hogyan birkóznak meg ezekkel a nehézségekkel.

A sebészeket is megviselheti a műtét

A londoni National Health Service (NHS) Trusts két nagy oktatókórházában 27 sebészt kértek fel a kérdőív kitöltésére. Az eredmények szerint 27-ből 26 szorongást vagy szomorúságot éreztek.

A kutatók azt is elmondták, hogy a sebészek általában úgy érzik, nem elegendő a támogatás, amit az intézményük a műtéti szövődményeket követően biztosít számukra. Az eredmények tehát arra utalnak, hogy a sebészek jelentős előnyöket látnának a súlyos komplikációk feldolgozását segítő hatékonyabb stratégiák bevezetéséből. Ezt pedig sebészeti képzésekkel, mentori rendszerrel, mortalitási és morbiditási megbeszélésekkel, a csapatmunka propagálásával, és pszichológiai beavatkozásokkal lehetne biztosítani.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra