Kerákpárral Londonig: segítsen Ön is!

Három magyar sportember indult kerékpárral Londonba, hogy a több mint kétezer kilométeres úttal hívja fel a figyelmet az akaraterő és a szolidaritás fontosságára, és tisztelegjen a kvótát szerző sportolóink előtt.

2012. július 1-jén Bóta Katalin, Berta István és Berta Ádám kerékpárral indult a XXX. nyári olimpiai játékok színhelyére, Londonba. A hét európai országon keresztül vezető 2100 kilométeres utat körülbelül 3 hét alatt teszik meg. A kis csapat a Visegrádi Sport- és Szabadidő Centrumból a Magyar Olimpiai Bizottság több nyelvre lefordított ajánlólevelével, valamint egy magyar zászlóval indult útnak, melyet augusztus 24-én a londoni magyar nagykövetségen adnak át, tisztelegve az olimpiára kijutott sportolók előtt.

A csapat ide várja a felajánlásokat Kedvezményezett: Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat Magyar Egyesület Számlaszám: 16300000-00046016-00006401 Külföldről: DEUTHU2B IBAN: HU09163000000004601600006401 FONTOS! A közleménybe írja be a Gyermekmentő adószámát: 19622158-1-42, és azt, hogy "adomány"Az út nemcsak nagyszerű fizikai teljesítmény, amellyel felhívják a figyelmet arra, mi mindenre képes az emberi akarat és a kitartás, hanem segélyakció is. Londonig vezető bringaútjuk során hírét viszik a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálatnak, egy karitatív szervezetnek, amely határokon át segít az arra rászoruló gyerekeknek.

Egy, a kezdeményezést támogató bank számlát nyitott a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat javára, melyre várják mindazok adományát, akik hisznek abban, hogy az emberi akarat és a szolidaritás még messzebbre is vezethet, mint London.

Berta Istvánnak egyébként nem ez az első "olimpiai" biciklitúrája: a 2008-as olimpiai játékok előtt ugyancsak két keréken tette meg a 7500 kilométeres utat Budapesttől Pekingig.

További információ: Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat, +36 1 475 7000

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

Mindenki ezt issza télen, pedig többet árt vele, mint használ
alacsony vércukorszint
Jelek, hogy bezuhan a vércukorszint éjszaka – Még reggel is lehet érezni
Életem végéig szednem kell a magas vérnyomás gyógyszert?
kávé
Módosíthatja a gyógyszerek hatását a kávé – Mutatjuk, mely esetekben nem árt az óvatosság
újraélesztés
Összeesett a férfi, leállt a légzése – segítségnyújtás helyett többen is fotózni kezdték
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +4 °C
Minimum: +1 °C

Folytatódik a döntően borult, többfelé párás, helyenként ködös idő - rosszabb látási viszonyok főleg a Nyugat-Dunántúlon lehetnek. Szitálás, a fagyos részeken ónos szitálás is előfordulhat. A légmozgás döntően gyenge vagy mérsékelt marad.A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul, továbbra is nyugaton számíthatunk a leghidegebb időre. Késő estére nem csökken érdemben a hőmérséklet. Továbbra is marad a lehangoló szürkeség.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

teszt
Tényleg pótolható a heti alváshiány a hétvégi lustálkodással?

Tudod, hogyan hat az alvásodra a koffein, a késői vacsora vagy a sok képernyőzés? Teszteld tudásodat!

teszt
Mennyi a normál nyugalmi pulzus, és mikor a legjobb megmérni?

A pulzusszám azt mutatja meg, hogy egy perc alatt mennyit ver a szív. Ez az érték kortól és egészségi állapottól függően változhat, nem árt azonban tisztában lenni néhány általános információval a pulzus tekintetében. Most letesztelheted, mennyit tudsz róla!