Lassulhat az egészségügyi dolgozók elvándorlása

Az ősztől várható béremelés lassíthatja az egészségügyben dolgozók elvándorlását - írta a Magyar Idők szerdai számában.

A lap az Egészségügyi Nyilvántartási és Képzési Központ (ENKK) legfrissebb adataira hivatkozva írja, hogy idén az első fél évben 419 orvos, 259 szakdolgozó, 108 fogorvos és 23 gyógyszerész kérte ki a jó hírnév igazolást, ami azt jelentheti, külföldre szándékozik távozni.

A lap szerint az elvándorlás üteme lassult az elmúlt években, a folyamatot pedig még inkább visszavetheti, hogy az orvosok, ápolók és gyógyszerészek ősztől többlépcsős, jelentős béremelésre számíthatnak. A hazai többszörösére rúgó nyugat-európai bérek elszívó hatása azonban csak enyhíthető ezzel, az egészségügyi dolgozók migrációja ugyanis gyakorlatilag az egész világra jellemző probléma – írta a lap.

Az ősztől várható béremelés lassíthatja az egészségügyben dolgozók elvándorlását

A „fapados” orvosok, akik hetente csak két-három műtéti napot vállalnak, például Nagy-Britanniában havi két-három kiruccanással többet keresnek, mint itthon egy hónap alatt.

Az egészségügyi ellátórendszer megmerevedett struktúráját hibáztatható a kialakult helyzetért. Minden más hálapénzestől, orvosbáróstól feltehetően csak ennek a következménye. Részletek!

Korábban már idéztünk vitákat és tanulmányokat a magyar egészségügy megreformálásáról . Ezek alapján kérdéses, hogy pusztán a béremelés hatására az orvosok lemondanak-e a külföldről származó plusz jövedelemről vagy a jobb munkakörülményekről, s csak a tényleges tapasztalatok mutatják meg, hogy az egészségügy teljes újraszervezése, és a becsontosodott hatalmi struktúrák megszüntetése érhet-e el változást, vagy az átmeneti intézkedések is hoznak látható, és tartós eredményt.

Forrás: MTI

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +17 °C
Minimum: +8 °C

A Dunántúlon eleinte napos idő várható, majd a frontális felhő- és csapadékrendszer délelőttre az északkeleti tájakat is elhagyja, így ott is csökken a felhőzet. Ugyanakkor a déli óráktól délnyugat felől erősen megnövekszik, megvastagszik a felhőtakaró, ezzel együtt nő a csapadékhajlam. Napközben kevesebb, estétől már több helyen valószínű - nagyobb eséllyel az ország északi felén - zápor, sőt egy-egy zivatar sem kizárt. A délnyugati szelet országszerte erős, több helyen viharos lökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 21 fok között várható, a déli, délkeleti tájakon lesz a legmelegebb idő. Késő estére 9 és 15 fok közé hűl le a levegő. Az időjárás most a hidegfrontra érzékenyeket érinti különösképpen rosszul.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra